Фондация „Пловдив 2019“ очаква от правителството обещаните над 2.5 милиона евро за подготовката на града ни за Европейска столица на културата. Това заявиха от Управителния съвет на неправителствената организация с пояснението, че за 2014 година дължимата сума е 500 000 евро, за следващата – 750 000, а за настоящата 2016 г. – 1 250 000 евро.
По повод палежа на четирите склада от Тютюневия град от събота директорът на фондацията Валери Кьорленски увери отново, че инцидентът по никъкв начин няма да попречи на Пловдив да бъде столица на културата през 2019 година.
Според членът на УС Манол Пейков държавата трябва да изпълни волята на дарението на Кудоглу складовете да останат за българския народ като ги изкупи от частните собственици.
За отношенията към паметниците на културата в Пловдив фондацията ще организира специална конференция, на която ще се събират идеи как общината и държавата може да отстояват публичния интерес, когато историческото наследство е частна собственост.
Жестоко убийство на млад мъж в Мадан бе разкрито за часове. 23-годишният Костадин Кабаджов е издъхнал след тежък побой, а тялото му бе открито в реката. Осем души са задържани, свързани с убийството на млад мъж снощи в Мадан. 23-годишният Костадин е починал след побой, а мотивът най-вероятно е спор заради момиче и криворазбрана мъжка чест,..
Възстановено е нормалното движение на автомобили по ремонтирания участък на Голямоконарско шосе. Трафикът в участъка от Хладилника до отбивката за Царацово не е спиран, откакто започна реконструкцията. Движението за автомобили обаче беше ограничавано от пътни знаци и табели. Сега този проблем го няма. Единствено за кратко се ограждат участъците, в..
Разследващи от пловдивската Икономическа полиция разкриха схема за присвояване на чужда собственост в големи размери. Задържан е 42-годишен шофьор на камион, който отклонил стока на водеща фирма за матраци, предназначена за износ в Румъния. Срещу него е образувано досъдебно производство по сигнал, че на фирмата е нанесена щета за 77 000 лева,..
Лека кола влетя в аптека на ъгъла на улиците „Богомил“ и „Родопи“ в Пловдив снощи около 22 часа. Инцидентът става след като заради отнето предимство колата се блъска с такси, отскача от платното и влиза в сградата с цялата си предница. Няма пострадали хора. От полицията съобщиха, че на виновния шофьор е съставен акт за нарушение..
Пловдивската полиция издирва млада жена, заподозряна за кражба на стоки от дрогерия на ул. „Тракия“ 54 а в града. Откраднати са 2 козметични продукта за лице на обща стойност над 12 0лв. При преглед на записите от видеокамерите станало ясно, че млада жена изважда артикулите от опаковките им с етикети за защита от кражба, прибира ги в чантата си..