Ботев (Пловдив) се върна на пътя на успеха и победи с 2:1 Нефтохимик в мач от 5-ия кръг на Първа професионална лига. Отборът бе воден от Николай Киров и Иван Кочев, а победата е втора за "канарчетата" от началото на сезона.
Жоао Пауло откри в 14-ата минута след отличен извеждащ пас на Тодор Неделев. Гостите изравниха в 41-ата минута чрез Костадин Велков след грешка на отбраната. Серкан Юсеин отбеляза победния гол в 55-ата минута след асистенция на Иван Стоянов. Жоао Пауло пък нацели напречната греда, а Иван Стоянов и Стенио направиха пропуски до края на мача.
След тази победа Ботев (Пловдив) се изкачи на седмо място със 7 точки. Нефтохимик остава на 11-о място с 4 точки.
ФК ЦСКА 1948 записа успех над Локомотив Пловдив с 2:1 в среща от 24-ия кръг на Първа лига. Петър Витанов отбеляза и двете попадения за победата на домакините, а резервата Диого Абреу бе точен за Локомотив. Още във 2-ата минута Локомотив Пловдив създаде добра възможност, когато Жулиен Лами бе изведен сам срещу вратаря, напредна, но застигнат от Емил..
Атлет номер 1 на България за последните три години Пламена Миткова се класира за финала по дълъг скок на Европейското първенство по лека атлетика в зала. Пловдивчанката която е състезателка на Локомотив Пловдив премина квалификациите с осми резултат, като в най-добрия си успешен опит записа 6,59 метра. Тя регистрира още един успешен опит на 6,55..
Десет години след спечеления сребърен медал в тройния скок на европейското първенство по лека атлетика в зала в Прага Габриела Петрова се класира за финал при второто си участие на континентални форуми под покрив. В Апелдорн навършващата 33 години през юни състезателка на Атанас Атанасов записа личен рекорд за сезона от 13.90 метра още при първото си..
Третата ракета на България в мъжкия тенис Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на чалънджъра на твърди кортове в Херсонисос, Гърция, който е от категория 50. Той се наложи над Рикардас Беранкис от Литва със 7:5, 6:4 в двучасов двубой и продължава без загубен сет. В първата част 31-годишният Кузманов проби във втория гейм, но с 3 години..
Ботев (Пловдив) обяви свободен вход за всички дами, които желаят да посетят неделния мач с Арда (Кърджали). Ето какво написаха "жълто-черните": По повод Международния ден на Жената - 8 март, както и като жест към всички дами, подкрепящи любимия ни клуб, ПФК "Ботев“ обявява вход свободен за нежната половина в "жълто-черното“ семейство за предстоящата..