Уникален 3-дневен български събор ще се проведе на 2, 3 и 4 септември в местността „Дюлите” над Хисар. Организатори са сдружение „Хайдути” с председател Анко Лаловски и гайдарски състав „Петко войвода“ с ръководител Иван Балабанов.
Началото е на 2 септември от 17 часа. Тогава местни групи за автентичен фолклор ще се надпяват и надиграват.
Официалното откриване и кулминацията е на втория ден, от 11 часа. Над 50 състава ще мерят сили и ще демонстрират песни, танци и свирни, гайди ще извият глас, самодейни таланти ще удивят хилядите гости, които се очакват на това първо по рода си в Южна България събитие.
Ще бъде представена възстановката „Хайдут Генчо”, чието име носи съборът.
Участват и ансамбъл „Тракия”, кукери и нестинари ще гонят злите сили от българските земи и ще орисват за здраве, плодородие и берекет.
14 партии и коалиции ще бъдат представени в новия общински съвет на Пазарджик, избран на вчерашните избори. Досега те бяха 15. Според изчисленията на партиите най- много мандати в 41-местния парламент печели ДПС-Ново начало – 8. Продължаваме промяната, които са втори, ще имат шестима съветници. Партия „Свобода“ е трета и печели 5 мандата. Следват..
Над 36 хиляди нуждаещи се от Пловдив и областта ще получат пакети с хранителни продукти и хигиенни материали по програма, съфинансирана от Европейския социален фонд плюс. Помощта по програма „Храни и основно материално подпомагане“ ще достигне до над 640 000 уязвими български граждани. В Пловдив раздаването на помощите започна от централата на..
Сбиване между двама тийнейджъри в парк в район "Северен" разследва полицията в Пловдив. Заради личен конфликт 15-годишно момче нанесло побой над по- малко от него момче, на което е оказана медицинска помощ. Нападателят е задържан с полицейска заповед, а по случая е образувано досъдебно производство за телесна повреда по хулигански подбуди. Работата по..
От днес пешеходците могат да преминават спокойно през подлеза на кръстовището на бул. „Цариградско шосе“ и ул. „Ландос“ в Пловдив, който беше отворен след едногодишен мащабен ремонт. В него са вложени близо 96 000 лева от бюджета на район „Източен“. Районният кмет Емил Русинов обясни, че подлезът не само е изцяло ремонтиран, но и безопасен...
След победата на "ДПС - Ново начало" на извънредния вот за общински съветници в Пазарджик, лидерът на формацията Делян Пеевски посочи, че резултатът от вота е показал и доказал, че хората вярват в новота начало. С пост в социалните мрежи той поздравява кандидатите от партията му за общински съветници, поздравява с достойното им представяне и..