Бившият икономически министър в първото правителство на ГЕРБ Трайчо Трайков и генерала от резерва Съби Събев са номинациите на РБ за президент и вицепрезидент.
Според него и вляво, и вдясно имаше тежки разговори за окру
пняване на политическото пространство. Така беше в РБ, така е и левицата, където кандидатурата на генерал Радев беше само и само да има обща номинация. Реформаторите не правят по- добра кампания като издигат непопулярни личности. Трайчо Трайков и Румен Радев са непопулярни лица и двата месеца кампания са им недостатъчни. В ГЕРБ има много разпознаваеми лица и това им дава предимството да издигнат кандидат в последния момент, коментира той .
По думите му, ГЕРБ имат поне 7- 8 имена, които са достатъчно известни и могат да бъдат издигнати на 2-ри октомври. Факт е, че през последните десет години ГЕРБ спечели всички избори с тази тактика и няма причини да я сменят, независимо от вида на изборите, добави Нено Димов.
Анализаторът смята също, че реформаторите не се готвят за втори тур, докато за БСП е ключово важно да бъдат втори. С тази номинация и самостоятелна кандидатура на АБВ има вероятност да станат трети като бъдат изместени от Красимир Каракачанов.
Генерал Радев не получи много номинации от партиите, в пъти по- малко от други фигури, той беше еднолично наложен с идеята за обединение вляво, но последва развод – това е последователност, която поставя в неизгодна позиция и партията, и Радев, и Корнелия Нинова.
Не е изключено голяма част от актива на БСП да не бъде мотивиран да участва в изборите. Има социологически разлом влявото и не е изключено, ако Радев остане трети на изборите, БСП да се разцепи на още две партии, прогнозира Нено Димов.
След серията тежки катастрофи в Пловдив през последните дни – сред които и трагичният инцидент на Околовръстното шосе, отнел живота на майка, баща и едното им дете – темата за пътната безопасност отново излезе на преден план. За причините и решенията e разговарът с осемкратния рали шампион на България и основател на Академията за безопасно шофиране..
Могат ли протестите да променят ситуацията в държавата? Въпросът идва след снощното бурното недоволство в София и днешния отзвук за преработка на проектобюдежета. А отговорите са някъде между силата на обществото и слабостите на политиците. Според психолога Пламен Димитров, когато говорим за сила и слабост, неизбежно се поражда конфликт. А..
На ресторант ще ни е по-скъпо през следващата година , прогнозира регионалният представител на Българската хотелиерска и ресторантьорска асоциация (БХРА) за Пловдив Еньо Енев. По думите му секторът се присъединява към общото недоволство срещу проектобюджета за 2026 г., който според бранша не е приемлив. Енев подчерта, че за разлика от..
Професор Митко Димитров от Института за икономически изследвания на БАН анализира рисковете, свързани с новия държавен бюджет. Според него, ако бъде приет, България ще навлезе навлиза в опасна дългова спирала с очаквано увеличение на съотношението на дълга към БВП над 36%. Той критикува факта, че увеличението на разходите се финансира чрез нови заеми..
В отворено писмо Българската болнична асоциация (ББА) и Националното сдружение на частните болници заявиха, че категорично не са съгласни с предложените в проекта за бюджет на НЗОК за 2026 г. промени. Според тях механизмът за финансиране на заплатите на лекари и специалисти по здравни грижи чрез държавни трансфери през Касата е неправилен...