„Трябва ли да има тигър или лъв в новостроящата се зоологическа градина в Пловдив“ – това е темата на общественото обсъждане този следобед в залата на Общинския съвет.
Инициативата е на партия „Кауза Пловдив“, чийто член е заместник – кметът по спорта, младежта и социалната политика Георги Титюков.
Според публикации в медиите, в новата зооградина не е осигурен хабитат за тигър или лъв. В обсъждането ще се включат директорът, архитектът и консултанът на зоопарка.
Повече от 90 % от пловдивчани искат в новата зоологическа градина да има лъв или тигър, каза пред Радио Пловдив Георги Титюков преди дискусията тази вечер .
По думите му модерният зоопарк от 9 става 40 декара и покрива всички изисквания за отглеждане на животните, но не са предвидени хабитати за тези представители на семейство „Котки“.
Тази вечер предстои да стаен ясно колко ще струва препроектирането на Зоокъта, за да може в него да има тигър и лъв или поне едното от двете животни, уточни Титюков.
Цялото интервю можете да чуете в прикачения файл
Жестоко убийство на млад мъж в Мадан бе разкрито за часове. 23-годишният Костадин Кабаджов е издъхнал след тежък побой, а тялото му бе открито в реката. Осем души са задържани, свързани с убийството на млад мъж снощи в Мадан. 23-годишният Костадин е починал след побой, а мотивът най-вероятно е спор заради момиче и криворазбрана мъжка чест,..
Възстановено е нормалното движение на автомобили по ремонтирания участък на Голямоконарско шосе. Трафикът в участъка от Хладилника до отбивката за Царацово не е спиран, откакто започна реконструкцията. Движението за автомобили обаче беше ограничавано от пътни знаци и табели. Сега този проблем го няма. Единствено за кратко се ограждат участъците, в..
Разследващи от пловдивската Икономическа полиция разкриха схема за присвояване на чужда собственост в големи размери. Задържан е 42-годишен шофьор на камион, който отклонил стока на водеща фирма за матраци, предназначена за износ в Румъния. Срещу него е образувано досъдебно производство по сигнал, че на фирмата е нанесена щета за 77 000 лева,..
Лека кола влетя в аптека на ъгъла на улиците „Богомил“ и „Родопи“ в Пловдив снощи около 22 часа. Инцидентът става след като заради отнето предимство колата се блъска с такси, отскача от платното и влиза в сградата с цялата си предница. Няма пострадали хора. От полицията съобщиха, че на виновния шофьор е съставен акт за нарушение..
Пловдивската полиция издирва млада жена, заподозряна за кражба на стоки от дрогерия на ул. „Тракия“ 54 а в града. Откраднати са 2 козметични продукта за лице на обща стойност над 12 0лв. При преглед на записите от видеокамерите станало ясно, че млада жена изважда артикулите от опаковките им с етикети за защита от кражба, прибира ги в чантата си..