За гафовете на дипломацията от подмяната на кандидатурите за ООН да облеклото на посланичката ни в Люксембург, което предизвика подигравателни коментари- разговаряме с Александър Йорданов - литератор с политическа и дипломатическа кариера.
Според него и трите "дамски" сюжета показват безсилието на дипломацията да се ориентира и да управлява процесите, които ни представят по света.
Йорданов коментира неуместността на издигането на кандидатурата на Ирина Бокова по принцип, тъй като тя разделя обществото, а закъснялото й оттегляне е следващата стъпка, която поставя под съмнение дипломатическото ни разузнаване.
Според Йорданов при такава ситуация по- уместно би било държавата да остане без кандидат, отколкото последвалото номиниране на Кристалина Георгиева.
Русия отново ни излъга - е другата теза на Йорданов, като се има пред вид, че от Москва до последно идваха сигнали, че на върха на световната организация ще бъде подкрепена кандидатурата на жена от Източна Европа.
По отношение на недогледаната визия на новият ни посланик в Люксембург, чиято визия при представянето предизивка стотици коментари в социалните мрежи- екс посланикът ни в Полша и Македония обясни, че протоколът е строг, но винаги има начин човек да не стане за посмешище, спазвайки определени изисквания, особено тези, които са нетипични за българското облекло.
Тази седмица в „Добро утро, ден!“ ви срещаме с един от най-значимите пловдивски творци – Матей Матеев. Роден в Кюстендил, но завинаги свързал съдбата си с Пловдив – града, който му върна обичта с най-високото признание – званието „Почетен гражданин“. Казва, че родния край, балканската енергия го прави човек - широко скроен човек. Послание, което..
Спорове около представителността на организациите на аграрния сектор, който очаква решения по важни теми от държавата. Илия Проданов беше избран за председател на Българската аграрна камара, след като част от браншовите организации я напуснаха, несъгласни с начина на вземане на решения. За заместник-председатели бяха избрани съпредседателят на..
Виктор Павлов управлява софтуерна компания, която има опит в разработката на продукти за управление на търговска дейност. Той коментира напрежението на бизнеса от въвеждането на лицензиран софтуер за управление на продажбите в търговски обекти. "Като цяло спорът идва оттам, че се опитва да се хване процеса по неиздаване на фискални бележки от..
ОбС на Пловдив не прие предложението на представителите на БСП за програма „Достъпно жилище“. Идеята визираше подкрепа за строителство на жилища за млади семейства на цени под пазарните. Общинския съветник Калин Милчев коментира със съжаление, че това е първата политика, която би развила община Пловдив в посока младите хора, младите семейства, младите..
Годишна конференция за инвестициите във водния сектор се провежда днес и утре в Старосел с участието на експерти от бранша. Включват се представители на Европейската комисия, Министерството на околната среда и водите и учени. Организира се от Българската асоциация по водите. Водният сектор изисква много инвестиции, както за поддръжка,..