Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Тракия" се превръща в по-добър за живеене район

| обновено на 12.10.16 в 14:32

Две хиляди квадратни метра бетонови тротоари, 135 паркоместа, 1300 м асфалтова настилка по ул. „Съединение“ – това е свършено в зона А9 в район „Тракия“ тази година, отчете районният кмет Костадин Димитров. Той припомни, че тазгодишната строителна програма на местната администрация е насочена към тази зона.

Постарахме се да направим най-доброто за микрорайона, като подобрихме инфраструктурата му от начало до край. Тротоарите са изградени от бетон, дебел от 10 до 40 см, със специални джобове за подземните комуникации. На места тротоарите стигат буквално до входовете на блоковете, както бе желанието на хората. Запазили сме всички дървета при строежа на паркоместата, подчерта районният кмет. Работи се и по изграждането на нова детска площадка с 2 зони за децата от блоковете 8 и 9, допълни Костадин Димитров.

Тази година разполагахме с 260 000 лв от таксите за гаражите. От тях заделихме 10 000 лв. за нови пейки в парк Лаута и 70 000 лв. за изграждането на ново игрище от 1050 кв.м до бл. 195 в „Тракия“. 50 000 лв. струват асфалтовите тротоари, а с останалото изградихме 135-те паркоместа, отчете районният кмет.

Костадин Димитров припомни, че до дни приключва и преасфалтирането на ул. „Съединение“ от кръстовището с ул. „Цар Борис Първи“ до Католическата църква със средства от община Пловдив. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Двама задържани по подозрение за купуване на гласове в село Огняново

Двама мъже са задържани в пазарджишкото село Огняново по подозрение за купуване на гласове по време на частичните избори за общински съветници, съобщават от МВР. Нарушителите са задържани в ромската махала на селото, където се е събрало голямо множество от хора. Задържаните са се заключили в автомобилите си и са престояли в тях около час, преди..

обновено на 12.10.25 в 16:37

Още пет села подкрепиха протестиращите в Труд за редовен транспорт

Шест села в близост до Пловдив протестират срещу лошата организация и условията на обществения транспорт. За поредна неделя жителите на Труд изразяват недоволството си  временно затвориха Карловско шосе.  Протесът днес се разшири и към него се присъединяват селата Скутаре, Рогош, Трилистник, Маноле и Манолско Конаре, чиито жители за кратко също..

публикувано на 12.10.25 в 16:37

Жандармерия и сигнали за изборни нарушения в Пазарджик

Частичните избори за общински съветници в Пазарджик протичат при засилено полицейско присъствие. Малко преди обяд  в ромските квартали  на общината пристигна и  жандармерия . В полицията  са постъпили  сигнали за купуване на гласове , които в момента се проверяват.  С организирани автобуси продължават да пристигат наблюдатели от страната,..

обновено на 12.10.25 в 15:11

Шест села протестират заради лош транспорт до Пловдив

Жителите на още пет села от Пловдивска област излизат на протест  заради състоянието на междуселищния транспорт до Пловдив. Днес от 16:00 часа пред читалището в село Рогош ще се съберат жители на  Рогош, Скутаре, Трилистник, Маноле и Манолско Конаре . Те настояват за подобряване на транспортната услуга, тъй като в момента стотици хора пътуват всеки..

обновено на 12.10.25 в 14:15

От утре пак тапи по магистрала "Тракия" заради ремонти

И през следващата седмица от понеделник до четвъртък ще бъде приложена експерименталната организация на движението, която има за цел да се справи с километричните задръствания по магистрала "Тракия" в посока Пловдив в Софийско заради продължаващите ремонти.  В следобедните часове - в 12 ч., 14 ч., 16 ч. и 18 ч., за около 30 - 45 минути ще се..

обновено на 12.10.25 в 14:15