Районният съд в Асеновград определи най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража” спрямо жител на село Катуница, опитал да открадне олово от Комбината за цветни метали.
Според обвинението Петко и неговите съучастници искали да спечелят пари като изнесат от завода олово за над 28 700 лева. То било изнесено от КЦМ на 18 октомври и разтоварено в пункт за вторични суровини в Катуница, а за това се предвижда затвор.
В мотивите за ареста съда счита, че е налице обосновано предположение за авторството на деянието и има опасност от ново престъпление. Определението подлежи на обжалване и протест пред окръжния съд в Пловдив.
Миналата седмица съдът в Асеновград остави в ареста още един мъж и жена с обвинения за кражбата на олово, а мярката им бе потвърдена на втора инстанция.
Още нередности са открити в училище „Любен Каравелов“, където вчера падна част от окачения таван в една от класните стаи. Фирмата - изпълнител е на терен и извършва ремонтните дейности, а комисията за обследване с представители Община Пловдив и район „Централен“ ще излезе с конкретен протокол. Констатирани са обаче и други нередности в сградата..
Съвместна проверка между служители на „Пътна полиция“, Изпълнителна агенция „Автомобилна администрация“ и Агенция „Пътна инфраструктура“ ще се проведе от 10 до 15 часа днес на 155 км на автомагистрала „Тракия“ в посока Стара Загора . Акцията е във връзка със зачестилите пътни инциденти. Ще се осъществява засилен контрол на превозни средства,..
Служителите на Областна администрация Пловдив ще се включат в доброволна и безвъзмездна кампания за кръводаряване, организирана от Районния център по трансфузионна хематология – Пловдив. Инициативата ще се проведе от 9:30 до 13:00 часа пред сградата на Областната администрация. Там ще бъде разположен мобилен кабинет на Кръвопреливния център, а всеки..
Днес се очакват конвергентните доклади на Европейската комисия и на Европейската централна банка за готовността на България да влезе в еврозоната. Изводите ще бъдат представени лично от еврокомисаря по икономика Валдис Домбровскис. Макар и неофициално, вече се знае, че България получава зелена светлина за въвеждането на еврото. Публикуването на..
5867 четвъртокласници от Пловдив и областта се явяват за национално външно оценяване по математика. Изпитът ще се проведе в 105 училища и започва в 10 часа. Времето за работа е 60 минути, а за учениците със специални образователни потребности – 30 минути повече. В изпита тази година има промени. Тестът ще съдържа отново 25 задачи, но с..