Според бившия председател на Народното събрание и едно от знаковите лица на СДС Александър Йорданов проблемите на българската десница имат историческа брада. От 97-ма година до днес т.нар. стара десница не може да спечели избори. Вместо това тя се разцепи, конфронтира и многократно сама себе си закопаваше. Големият въпрос е, че не могат да стигнат до властта и тук е магията на силната политика – как от добри хора да се направи печеливша партия, коментира изборните резултатите на реформаторите Йорданов.
Той припомни как преди три години Синята коалиция започна да гласува с БСП и се обяви против ГЕРБ. Резултатът беше, че Синята коалиция я нямаше в следващия парламент по времето на премиера Орешарски. Като правилно решение той определи коалицията между ГЕРБ и РБ в началото на този парламент, но добави, че и това дясно обединение е заболяло от синдрома на вътрешната конфронтация.
Вместо общ фронт срещу БСП, те откриха фронтове между себе си и своя коалиционен партньор - ГЕРБ. И една такава подмяна не можеше да не доведе до срив. На тези избори загуби не само ГЕРБ, но и РБ, защото пет партии издигат свой кандидат, който не стигна до 6 процента – бие го и ДПС, и Марешки, каза Александър Йорданов и настоя за поемане на политическа вина и отговорност на тези партии.
Гласувах за Трайков, но явно сме били малко. Лидерите създадоха малка група от приятелства, която е много вредна за политиката. 25 години минаха и като гледам и тези избори показват, че българският народ не блести с разбиране на съвременната политика. На тези избори за президент и с оглед на очертаващата се политическа криза и нестабилност, България навлиза в лош период и една голяма част от българите направиха лош избор. Ще го разбираме постепенно във времето, по трудния начин, прогнозира той.
По думите му, умният човек се учи от опита, а глупавият като си блъска главата в стената. Минава времето раната заздравява и пак гулпавият си блъска главата в стената, обясни десните решения бившият син активист.
По повод на новия проект на Радан Кънев, Йорданов каза, че той се прави от малък кръг хора, в лаборатория, без публичност и смятат, че ако го пуснат във въздуха, той ще литне.
Навремето СДС, за да стане толкова силен, всичко решавахме на улицата, на митингите. Сегашните лидери на РБ не са направили един митинг. Това е резултат на тяхното тясно партийно партизанство. След като една партия сама не може, Европа е дала този опит, прави коалиции. Тогава правиш компромиси. Не можеш с 20 депутати да реализираш това, което е за 120 депутати. Това не се разбра в съвместното управление на ГЕРБ и РБ и затова видяхме този катастрофален резултат.
Мерки за подобряване на дисциплината в училище и за по-активното участие на родителите в тези усилия предлага Синдикат "Образование" към КТ "Подкрепа". Те включват по-активното участие на родителите в тези усилия. "През последните няколко години анализирахме, че ситуацията в българските училища е много трудна по отношение на мотивацията на..
Няма причина токът да се спонсорира от държавата, тъй като никои не е направил нещо, което следва да бъде компенсирано. Компенсационни действия се предприемат, когато определени субекти предприемат действия в полза на държавата или по задължение, което държавата им е вменила да изпълнят. Това коментира Никола Янков, съдружник във..
За протестите от близкото минало и протестите днес говорим в програма "Ден след ден " на 10 януари. На тази дата през 1997 година е кулминацията на протестите срещу правителството на БСП, а площадът пред парламента става арена на сблъсъци и напрежение. Разговаряме с участник в тогавашните протести, а и в днешните - настояващи за правосъдна реформа..
Компенсирането на бизнеса за цената на тока би помогнало, но за да бъдем конкурентни са необходими трайни решения и затова трябва да помислим за дългосрочни мерки. Това коментира изпълнителният директор на Тракия икономическа зона Пламен Панчев. Според него една от пречките са прекалено многото регулации, които има в Европа. По думите му..
С дефицити влезат в 2025 година голяма част от театрите в страната и това демотивира трупите, не позволява обогатяване на репертоара, притеснява публиката и злепоставя културните институти пред техните зрители и партньори - затова са единодушни директорът на Кукления театър Пловдив Петър Влайков и на Родопския драматичен театър "Николай Хайтов" Мариан..