Нощно бдение в памет на двете жертви на катастрофата от нощта четвъртък срещу петък миналата седмица проведоха десетки пловдивчани. тази вечер.
Спонтанната акция бе инициирана чрез социалните мрежи.
Тя се проведе след 20.00 часа вечерта на мястото на трагедията - малкото "кръстовище" между бул. "Руски" и ул. Ген. Данаил Николаев", където във фаталната нощ при маневра за ляв завой бе пометено "Пежо- 405" с четирима пътници в него от летящото с висока скорост "Ауди Q-7" на 26-годишния Любомир Трайков.
От чудовищния сблъсък на място загинаха шофьора на френската кола и спътничката му на предната седалка, а седущите отзад двама младежи се отърваха с тежки травми. 23-годишната девойка, пътувала на задната седалка все още е в критично състояние с опасност за живота.
Младежът, причинил катастрофата бе пуснат под гаранция от 15 000 лева с решение на Окръжен съд - Пловдив в понеделник вечерта.
На другия ден обаче, прокуратурата протестира това определение и обжалването ще се гледа от апелативния съд на 29-ти ноември.
В центъра на събитието тази вечер бе жената на загиналия шофьор Ангел Ламджиев - Корнелия, която остава вдовица с три сирачета.
Оказа се, че в сряда тя се е срещнала с убиеца на мъжа си и неговия баща - маститият пловдивски бизнесмен Младен Трайков, собственик на фирма "Трайков Транс" ООД.
На срещата влиятелната фамилия е обещала, че поема пълната грижа за осиротелите деца до тяхното пълнолетие и всякаква помощ, от която вдовицата се нуждае.
Тази вечер самата Корнелия потвърди, че няма да настоява за осъдителна присъда - затвор - за младежа, погубил мъжа и и дори се произнесе в негова подкрепа.
"Нека да не го наричаме убиец, защото той не е извадил пистолет съзнателно да отнеме живот. Просто това е една нелепа случайност, съдба, предопределеност и според мен виновни няма, а само потърпевши и страдащи. Тяхната трагедия е много по-голяма от нашата. Баща му ми даде на ръка една стартова сума, с която да си покрия насъщните нужди. Обеща ми и добре платена работа. За мен те са едни добри хора, едни достойни хора" - казва почернената вдовица.
Полицията в Пловдив задържа участник в телефонни измами, който изпълнявал функцията на куриер при измамна схема за близо 50 хил. лева от възрастни хора. Само за една седмица в началото на февруари в капана на групата за измами попаднали 4-ма възрастни граждани – две жени и един мъж, които са на възраст между 54 и 92 години. След..
До края февруари Eлектроразпределение Юг ще започне работа по проект, който ще подобри електрозахранването в пловдивското село Скутаре. Проектът е за 270 000 лева. Ще бъде изградена нова въздушна мрежа към един от трафопостовете, като съществуващата мрежа ще бъде изцяло реконструирана. Ще бъде положен подземен кабел с дължина 1200 м, ще бъдат..
Кметът Костадин Димитров се срещна с посланика на Ирландия Н. Пр. Катрин Банън, която е на първо официално посещение в Пловдив. Нейно Превъзходителство сподели, че отскоро е в страната, но намира българския език за интересен и ѝ харесва да го изучава. Двамата обсъдиха предстоящия футболен мач между България и Ирландия за класиране в Лига Б на турнира..
Продължават проверките на РЗИ Пловдив за нерегламенитирани количества ботулинов токсин в салоните за красота. В инспекцията продължават да постъпват сигнали за места, но които се извършват нелегалните процедури, каза директорът й д-р Аргир Аргиров. При 66 проверени обекти в Пловдив нарушенията са открити само в три от тях - два салона..
Камион за боклук на КМД се е блъснал в бетонна ограда на първия светофар на Кукленско шосе след надлез „Родопи“. Инцидентът е станал малко преди обяд, а камионът е сринал оградата. Изяснява се причината за инцидента, няма пострадали. На място са екипи на полицията. Шофьорът на камиона е тестван за алкохол, резултатът е отрицателен. Д..