Електронната търговия може за някого да създаде повече капани, отколкото за някой друг, ако той не си познава правата и не се възползва от тях. Попадането „в капан“ зависи от всеки от нас.
Това заяви Богомил Николов от Българска национална асоциация „Активни потребители“ за все по-популярното по време на коледния сезон онлайн пазаруване, неговите преимущества и рисковете, които то носи. По думите му ние често ставаме жертви на „голямото“ намаление от „минус 50%“, когато бързаме веднага да реагираме с покупка. Истината, че трябва да действаме с разума си и културата на потребление винаги е била необходима при всички форми на търговия. Без такава култура човек не може да защити интереса си на потребител и да си купи стоката, която е най-изгодна за него. Като елемент от тази култура Николов посочи, че клиентът трябва да е запознат със задълженията и на търговеца, като провери дали той е посочил физически адрес. Ако няма такъв адрес, онлайн търговецът ще попречи клиентът да упражни правото си да върне в 14-дневен срок стоката, ако не е доволен от нея.
По думите на Николов посочването на неверен физически адрес е огромно нарушение, което вероятно би струвало целия бизнес на търговеца и затова подобни случаи са рядкост. Популярно е обаче търговецът „да забрави“ да публикува адреса си и така да възпрепятства връщането на покупката.
Най-важен за клиента е не процентът на намалението, а цената на дадения продукт и за да разберем, дали тя е изгодна, трябва да се научим да я сравняваме с подобни пазарни аналози и с други търговци, подчерта Николов. Интернет дава добра възможност за подобна проверка, която ще покаже реално дали цената е реална или „надута“. Време е да свикнем с мисълта, че качеството на търговията в огромна степен зависи от нас и ние – клиентите, сме си най-добрият инспектор, подчерта Николов.
Повече чуйте от звуковия файл.
Мерки за подобряване на дисциплината в училище и за по-активното участие на родителите в тези усилия предлага Синдикат "Образование" към КТ "Подкрепа". Те включват по-активното участие на родителите в тези усилия. "През последните няколко години анализирахме, че ситуацията в българските училища е много трудна по отношение на мотивацията на..
Няма причина токът да се спонсорира от държавата, тъй като никои не е направил нещо, което следва да бъде компенсирано. Компенсационни действия се предприемат, когато определени субекти предприемат действия в полза на държавата или по задължение, което държавата им е вменила да изпълнят. Това коментира Никола Янков, съдружник във..
За протестите от близкото минало и протестите днес говорим в програма "Ден след ден " на 10 януари. На тази дата през 1997 година е кулминацията на протестите срещу правителството на БСП, а площадът пред парламента става арена на сблъсъци и напрежение. Разговаряме с участник в тогавашните протести, а и в днешните - настояващи за правосъдна реформа..
Компенсирането на бизнеса за цената на тока би помогнало, но за да бъдем конкурентни са необходими трайни решения и затова трябва да помислим за дългосрочни мерки. Това коментира изпълнителният директор на Тракия икономическа зона Пламен Панчев. Според него една от пречките са прекалено многото регулации, които има в Европа. По думите му..
С дефицити влезат в 2025 година голяма част от театрите в страната и това демотивира трупите, не позволява обогатяване на репертоара, притеснява публиката и злепоставя културните институти пред техните зрители и партньори - затова са единодушни директорът на Кукления театър Пловдив Петър Влайков и на Родопския драматичен театър "Николай Хайтов" Мариан..