Община Пловдив и Клъстер "Тракия икономическа зона" (ТИЗ) започват съвместна инициатива за намиране на дългосрочно и ефективно решение на проблема с недостига на работници за индустриалните зони на Пловдив.
Над 5000 работници са необходими на предприятията в Тракия икономическа зона през 2017 г. В това число влизат приблизително 1000 инженери, 2000 средни специалисти и 2000 - нискоквалифициран персонал, посочи председателят на ТИЗ Пламен Панчев.
Средното възнаграждение в момента е между 500 и 1000 лв., като има и свободни позиции за 3500 лв. заплата.
Основен акцент е квалификацията на хората и възможностите за кариерно развитие, допълни той.
Работодателите търсят кадри дори в Украйна, Молдова и Северна Гърция. Вече имаме разултати в тази насока, след като община Пловдив покани студенти от Украйна да се обучават в ПУ. Това е резултат от дълъг процес, а не отделни действия, затова и създадохме специална програма, обясни инж. Панчев.
Работодателите заедно с община Пловдив вече реализират първите успехи с ученици от професионалните гимназии. Предлагаме различни обучения, практики и стипендии, които дават добри резултати, посочи председателята на "Тракия икономическа зона".България има осезаем напредък в кръговата икономика и оползотворяването на ресурсите, въпреки че за много от гражданите това е почти невидимо. Зелената трансформация е плод на усилията на държавата, на бизнеса и на хората. Имаме доста съществен напредък . Това е оценката на Владимир Димитров , експерт "Индустрия и околна среда" в Българската..
Експертът по политически комуникации Арман Бабикян коментира за Радио Пловдив поредния неуспех да бъде избран председател на Народното събрание и ескалиращата политическата криза. Той подчерта, че липсата на реален диалог между политическите сили с различни цели прави трудно постигането на решения, които обществото да приеме. „Обществото или..
В първата ни рубрика за успешните образователни практики, реализирани по проекта „Успех за теб“ ще ви разкажем за ОУ „Васил Левски“ в село Караджово, община Садово. Проектът се изпълнява от Министерството на образованието и науката и се финансира със средства в размер на 105 млн. лв. от Програма „Образование“ 2021-2027, съфинансирана от..
Не виждам как при тази конфронтация, която отдавна не е по идеологически и политически причини, а е по междуличностни и интрументални причини, ще може този парламент да излъчи управляващо мнозинство, което да работи повече от три месеца. Това заяви в интервю за предаването „Точно днес“ на Радио Пловдив политологът и университетски преподавател..
"Българската държавност започва да прилича на тази медицинска диагноза, в която един по един започват да отказват различни органови системи". Такова сравнение направи социологът от "Алфа Рисърч" Боряна Димитрова след поредния неуспешен опит в парламента да бъде избран председател. Тя припомни, че в предишни разговори са дискутирани..