Намерено е приемно семейство за 9-годишния Мустафа, който се лекува в Отделението по детска онкохематология към Клиниката по педиатрия в УМБАЛ „Свети Георги“ в Пловдив.
Тя допълни, че и на детето, и на семейството му са оказани всички необходими грижи.
Директорът на Държавната агенция за закрила на детето бе в Пловдив, за да представи приоритетите в работата на агенцията за 2017 г.
Кметът Костадин Димитров направи инспекция на важни за Пловдив инфраструктурни обекти, които се изпълняват в момента. Той бе придружен от ресорния си заместник Хакъ Сакъбов, главния архитект на Община Пловдив Яна Желязкова и шефа на дирекция „Строителство и инвестиции“ Христина Плачкова. Като интензивни се определят темповете на ремонтите..
Заради огнищата на шарка по дребните преживни животни вицепремиерът Томислав Дончев свика извънредно заседание на Централния епизоотичен съвет. Към момента в България са регистрирани 97 огнища на шарка, като са засегнати над 10 000 животни. Най-голяма концентрация на заболяването има в област Пловдив, където вече са ликвидирани 70 огнища. Болестта..
Петима души от пазарджишкото село Ветрен дол са задържани за хулиганство, съпротива при задържане и причиняване на леки телесни повреди на полицейски служители. Инцидентът е от събота вечер, когато полицейски екип от Септември се отзовал на сигнал за висока музика във Ветрен дол. В една от махалите на селото билзо 40 души празнували рожден ден..
Регионалният археологически музей - Пловдив обяви нови, по – високи цени на редовните и семейни билети и безплатен вход за всички пенсионери от 1 август. От 6 на 8 лева се увеличава цената на редовния билет. Семейният става 15, вместо досегашните 10 лева. Запазва се цената от 2 лева за ученици и студенти. Експозицията е с безплатен вход за..
Шофьор от Пещера беше арестуван, след като опитал да подкупи полицай по време на пътна проверка в Брацигово. . Малко след полунощ в събота, автопатрул спрял джип с чужда регистрация на кръстовище в Брацигово. 46-годишният мъж, който шофирал без книжка предложил на полицая 100 лева за "почерпка, за да не бъде глобен. Освен че веднага е..
Десетки граждани се отзоваха на призива и донесоха дрехи, играчки и лакомства на 9-годишния Мустафа, който страда от остра лимфобластна левкемия и лежи сам в Детското отделение на Университетската болница "Св. Георги" в Пловдив. Вчера от болницата се обърнаха с призив към хората да помогнат предимно с дрешки, защото момченцето лежи в детската..