Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Празнична служба за Бъдни вечер

На Бъдни вечер знеполският епископ Арсений, викарий на пловдивския митрополит, ще отслужи празнична вечерня в църквата „Св.веилокмъчеца Марина” в Пловдив.

Утре, на Рождество Христово, митрополит Николай ще оглави от 9:00 часа архиерейска света литургия отново в митрополитския храм.

На втория ден на Коледа - 26 декември, когато църквата отбелязва Събор на Пресвета Богородица, дядо Николай ще отслужи света литургия и в катедралния храм „Успение Богородично” в Пазарджик.

Снимка


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Местната власт в Смолян поиска 5 училища и 4 забавачки да бъдат защитени

Община Смолян предлага 4 детски градини и 5 училища да получат защитен статут. Настоява се основните училища в селата Смилян, Търън, Арда, Момчиловци и Широка лъка да станат защитени, като  там ще има класове с по- малко от 10 ученици. Аргументите са, че тези учебни заведения са  единствен достъп до образование за децата от тези райони и, че..

публикувано на 01.08.25 в 11:15

Протест затваря за два часа в събота граничния пункт Маказа

Граждански протест с настояване за пълно и безусловно отваряне на границата между България и Гърция при ГКПП "Рудозем" ще е проведе утре между 10 и 12 часа.  Тогава  ще бъде временно блокиран пътят към граничния пункт „Маказа – Нимфея“, съобщи организаторът Тодор Батков.  Движението ще бъде спряно и това  ще засегне всички превозни средства...

публикувано на 01.08.25 в 10:11

Започва тридневният фестивал "Уикенд в Пловдив"

В първия ден на август започва фестивалът "Уикенд в Пловидв". Осмото издание се провежда на 1,2 и 3-ти август и се организира от  Съвета по туризъм  и общината и е финансиран от годишната програма за развитие на туризма.  В програмата са включени дегустации на вино, безплатни екскурзоводски турове, градска игра със загадки и експедиция из..

обновено на 01.08.25 в 08:39

Студенти от 11 държави се включват в семинар за Родопите

Третото издание на международния интердисциплинарен семинар "Културна карта на България - Родопите" се провежда в Пловдивския университет "Паисий Хилендарски". В него се включват студенти от Великобритания, Германия, Гърция, Ирландия, Испания, Италия, Полша, Сърбия, Тайван, Украйна, Япония.  Програмата е интензивна и разнообразна. Включва..

публикувано на 01.08.25 в 08:38

Пловдив се включва в Световната седмица на кърменето

Пловдив се включва в отбелязването на Световната седмица на кърменето, която започва от днес.  Тази година глобалната инициатива е посветена на създаването на устойчива система за подкрепа и преминава под мотото „Кърменето като приоритет: да създадем устойчива подкрепяща среда“.  Тазгодишната тема подчертава за пореден път, че успешното..

публикувано на 01.08.25 в 08:31