Вече е изолиран грипен вирус от пробите на 4-ма пациенти от Пловдив. Той е от групите А1 и A2, това потвърди д-р Моника Троянчева, директор на дирекция „Надзор на заразните болести“ в Регионалната здравна инспекция.
Тя уточни, че на този етап има задържане на заболеваемостта, но голяма част от хората все още са във ваканция. Вероятно в следващите дни ще се констатира увеличение на болните, защото сме в тежка обстановка по отношение на грип и остри респираторни заболявания.
От една седмица има постъпили пациенти с тежка клинична картина на грип за лечение в Инфекциозна клиника на УМБАЛ „Свети Георги“, потвърдиха лекарите.
Най-засегнати са децата от 5 до 14 години и младите хора от 15 до 29 години, които имат изразена грипоподобна картина. Ваканцията продължава до края на седмицата - 8 януари.
Д-р Троянчева каза, че трябва особено бдителни да бъдат хората, които пряко работят с птици, защото циркулира и птичият грип на територията на цялата пловдивска област.
Трето огнище с птичи грип е открито в Пловдивска област, предприемат се всички действия за ликвидиране на заразата След фермата в Асеновград, където в началото на месеца бе открита заразата, тя вече е разпрастранена и в землищата на с. Манолско Конаре, община „Марица“ и в животновъден обект за отглеждане на патици в с. Боянци. „Възможно е възникването..
Община Пловдив получава над 10 милиона лева по програма "Околна среда" за зелена градска среда за премахване на т.нар. "кални петна" в града. Това съобщи зам.-кметът по екология и здравеопазване Иван Стоянов. 33 хектара е площта на тези "кални петна", които са разположени на територията на целия град. Калните петна са незатревени площи в..
ГДБОП разби организирана престъпна група, извършвала данъчни престъпления и изпиране на пари в особено големи размери чрез покупко-продажба на луксозни моторни превозни средства. Арестувани и обвинени са 4-ма души, проверени са 9 автокъщи, иззети са над 30 автомобила, 8 от които в двора на частен имот. До момента е установено, че нанесената щета на..
Данъчните влязоха на проверка в зеленчуковата борса в Първенец. Контролът е част от проверките за цените на храните и правителствените мерки за скъсяване на веригата на доставки. Цели още ограничаване на нелоялните практики при хранителните вериги. Проверките започнаха вчера с инспекции в магазините и складовете в страната, а днес продължиха с..
На 404 милиона 557 хиляди лева ще възлиза субсидията от централния бюджет за финансовата рамка на Пловдив за 2025 година. Това показват данните от проекта на бюджет на страната, публикаван за обществено обсъждане. Общата субсидия за делегираните от държавата дейност е за малко над 391 милиона лева, а изравнителната субсидия възиза на почти 7..