Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Европа реагира първосигнално срещу терора

Защо в Турция се очакват нови терористични атаки през 2017 година според експертите по антитероризъм?

По темата разговор с доц. Христо Смоленов в програма "Точно днес" Защо той смята, че 2017-а ще бъде годината на големите разобличения, и как ще стане ясно кой създаде, организира и подкрепя „Ислямска държава“.

Битката срещу терора трябва да е приоритет на Великите сили, така както беше антихитлеристката коалиция навремето, каза в интервю за Радио Пловдив Христо Смоленов.

Според него Европа няма добра система за реакции срещу терористични атаки. Добре развитите европейски демокрации не са в състояние да защитят своето население, каза още доц. Смоленов.

Христо Смоленов: Добър ден на цялата пловдивска аудитория с пожелание за една здравословна и наистина спокойна година на фона на всички природни бедствия, ето, тази нощ е имало земетресение в Стражица, на фона на социалните бедствия.

Аз се надявам, че Господ е българин под прикритие и ще направи нужното в България да не се случват трагедии.

Преди години аз започнах да предупреждавам и то доста системно, че начина, по който се развива Турция не е подем на либерално-пазарната икономика, а е едно напомпване с пари, които се евакуираха по един или друг начин от арабския свят и се съсредоточаваха там.

Разгръщаше се една проислямистка  дейност, която се изразяваше в много симптоми, които останаха извън полезрението на оптимистичните пазарни глашатаи. Това, което става сега в Сирия е продължение на грозящата ни опасност от гражданска война там. Но разпространението на заразата от Сирия в Турция е наистина една много опасна тенденция, тъй като граничим с Турция и не само граничим, но сме и отговорни от двата края на голямата граница между две различни цивилизации сме длъжни да опазваме мирното съвместно съществуване.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Опозицията обезсмисля самата процедура по вот на недоверие

Петият вот на недоверие към кабинета, който ще се гласува днес, беше абсурдно подготвен със слаби и аматьорски мотиви, коментира заместник- председателят на ПГ на ИТН Станислав Балабанов. По думите му опозицията не само не е по- единна, но дори в хода на дебата е показала различни позиции.  "Ако може те завладеят държавата - ще е най- добре" - така са..

публикувано на 18.09.25 в 10:31

120 заведения от Пловдив се включват в „Нощ на Ангелите“

Инициативата „Нощ на Ангелите“ продължава и в деня на Вяра, Надежда и Любов, в който 120 заведения в Пловдив ще дарят процент от оборота си. Третото издание на благотворителния фестивал, който се проведе от 12 до 14-ти септември постави рекорд от предходните издания със събрана сума от над 266 000 лв. „Тази година благотворителните..

публикувано на 17.09.25 в 10:46

Вотът на недоверие за първи път обединява цялата опозиция

За първи път имаме вот на недоверие, който ще консолидира цялата опозиция. Падането на кабинета или крепенето му зависи изцяло от гласовете на малките партньори – ИТН и БСП. Това заяви депутатът от Продължаваме промяната – Демократична България  Йордан Иванов в деня на дебатите по петия вот на недоверие към кабинета на Росен Желязков на тема..

публикувано на 17.09.25 в 10:45

Около 40% от репродуктивните проблеми са с ендокринна основа

Факторите за репродуктивни проблеми са много, но най-честите са ендокринните заболявания. Това заяви в интервю за Радио Пловдив доктор Екатерина Бабаданова от Клиниката по ендокринология и болести на обмяната към УМБАЛ „Свети Георги“, където днес и утре се провеждат безплатни прегледи за мъже и жени с репродуктивни проблеми, които са част..

публикувано на 17.09.25 в 10:10

Управляващите ще останат стабилни поне до пролетта

Динамична политическа седмица с пети вот на недоверие срещу правителството на Росен Желязков, който ще влезе за гласуване в пленарната зала след броени дни. Той е по тема правосъдие и вътрешен ред. Вносители са ПП-ДБ, МЕЧ и АПС. Подкрепа се очаква и от „Възраждане“ и „Величие“. Възможни ли са изненади и какви са сметките на народните..

публикувано на 16.09.25 в 10:59