Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ботев започна зимна подготовка с 21 футболисти и нов треньор

Ботев започна зимната си подготовка
Снимка: botevplovdiv.bg

Отборът на Ботев стартира подготовката си за пролетния дял от сезона. Сутринта на 9 януари, "жълто-черните" проведоха първото си за годината занимание, в което се включиха 21 футболисти. Тренировката премина изцяло във фитнеса, като играчите излязоха на заснежените терени само за началото на разгрявката, за да уважат присъстващите журналисти.

В състава на "канарчетата" нови състезатели няма, но в тима се завръщат шестимата преотстъпени играчи, които бяха пуснати да трупат опит в отбори от Втора лига през есента. Това са защитникът Георги Купенов, халфът Радослав Апостолов и нападателите Исмет Рамадан, Емил Камберов, Борис Тютюков и Рангел Игнатов. 

Тренировката пропуснаха Георги Георгиев и Омар Косоко, които се явиха на базата, но не се съблякоха по екип заради вирус. Със закъснение към отбора ще се присъединят Меледже Омнебес и Фелипе Бризола.

Първото си занимание като част от треньорския екип на Ботев направи кондиционния специалист Атанас Николов, който започва работа в щаба на Николай Киров. Другият нов асистент Тихомир Тодоров пропусна старта на подготовката заради ангажименти в националния отбор на България U17.

Ето и футболистите, които стартираха зимната подготовка:

Мартин Димитров, Симеон Симеонов, Атанас Пашалиев, Цветомир Панов, Крум Стоянов, Георги Купенов, Атанас Ташолов, Даниел Златков, Кристиан Димитров, Радослав Терзиев, Лъчезар Балтанов, Серкан Юсеин, Радослав Апостолов, Петър Чалъков, Иван Кирев, Тодор Неделев, Милко Георгиев, Рангел Игнатов, Емил Камберов, Исмет Рамадан, Борис Тютюков

Болни: Георги Георгиев, Омар Косоко

Отсъстващи: Фелипе Бризола, Меледже Омнибес




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
Николай Минков

Ботев и ЦСКА поделиха точките след 1:1 на старта

Ботев (Пловдив) и ЦСКА не се победиха за начало на кампанията в Първа лига. “Канарчетата”, които бяха белязани от големи промени през лятната пауза, и “армейците”, които взеха треньор именно от Ботев, завършиха 1:1 в доста интересен мач. Срещата на стадион "Христо Ботев" започна на високо темпо и двата отбора атакуваха от самото начало. Гостите..

публикувано на 20.07.25 в 00:45

Георги Иванов за започващия шампионат

Президентът на БФС Георги Иванов бе гост в предаването „Антена спорт“ на Радио Пловдив. В ексклузивно интервю на колегата Диян Никифоров и за аудиторията на медията, на въпроса какво да очакваме от новия футболен шампионат, той отговори: „Очаквам от футболния шампионат да бъде оспорван, да бъде интересен за хората, да показваме..

обновено на 19.07.25 в 18:02

„Алтер его” - юбилеен брой 400

На шега или на майтап, нашият радио-пърформанс ще направи 400-стотната си премиера в ефира на Радио Пловдив тази събота. Без фанфари и без колажи от паметни моменти. В лятна схема сме, затова с алтер егото Краю Петровски ще си отваряме по някоя и друга биричка и ще се опитаме да провокираме умните ви усмивки. Доколкото ни позволяват силите...

обновено на 19.07.25 в 16:15

Слушайте дербито Ботев - ЦСКА пряко по Радио Пловдив

С два мача днес продължава откриващият кръг в Първа лига. От 20:00 часа шампионът Лудогорец посреща Септември, а от 22:00 часа Ботев (Пловдив) е домакин на ЦСКА на стадион „Христо Ботев“ . Срещата трябваше да се играе по програма от 19:00, но беше решено да бъде изместена заради жегата в Пловдив. Този двубой може да слушате пряко в ефира на Радио..

публикувано на 19.07.25 в 10:45
Николай Киров

Николай Киров: Очаква ни труден двубой

Старши треньорът на Ботев (Пловдив) – Николай Киров, сподели мнението си за предстоящото дерби с ЦСКА. "Очакванията са ни за труден двубой, след който се надяваме да зарадваме нашата публика. Противникът разполага със сериозни състезатели и един много добър треньор. Имахме възможност да се запознаем с това, което представляваше отборът на ЦСКА в..

публикувано на 18.07.25 в 17:35