Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Григор започва срещу Кристофър О’Конъл на Australian Open

Григор Димитров започва участието си на Australian Open срещу австралиеца Кристофър О’Конъл, отреди жребият в Мелбърн.

Българинът се намира в долната половина на таблицата, а това означава, че ако всичко за него върви по план, го чака евентуален сблъсък със световния №2 Новак Джокович в четвъртия кръг от надпреварата.

Във втори кръг съперник на първата ни ракета ще бъде победителят от мача Хьон Чунг – Ренцо Оливо, а след това вероятно ще предстои сблъсък с Ришар Гаске преди потенциалния двубой с шампиона Новак Джокович.

Сърбинът, който се стреми да добави към сметката си титла №7, обаче има никак не лесната задача да стартира срещу полуфиналиста от 2009-а Фернандо Вердаско, а в трети кръг да играе с Пабло Кареньо Буста или намиращия се в доста добра форма Кайл Едмънд.

Когато за последно Ноле игра с Вердаско, трябваше да неутрализира 5 мачбола преди да си осигури успеха в Доха преди седмица.

Роджър Федерер, който никога не е бил с толкова нисък ранкинг в Мелбърн, може да бъде доволен, защото ще играе срещу квалификанти в първите два кръга. 17-кратният шампион ще има евентуален двубой с Томаш Бердих в трети кръг, а в същата четвъртина е топ поставеният Анди Мъри и №5 в схемата Кей Нишикори.

Рафаел Надал стартира срещу германеца Флориан Майер, а в четвърти кръг евентуално ще премери сили с Гаел Монфис. Матадора се намира в четвъртината на Милош Раонич.

Пътят на световния №1 Анди Мъри започва от Иля Марченко, а после ще трябва да се справя с отлично сервиращите Сам Куери и Джон Иснър.

№3 Милош Раонич ще играе с Дъстин Браун, а откриващият мач на Стан Вавринка е срещу Мартин Клижан. Швейцарецът ще има потенциална среща с надеждата на домакините Ник Кирьос в четвърти кръг.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
Лудогорец излъга Ботев с 3:2 и спечели Суперкупата

Лудогорец вдигна Суперкупата след 3:2 срещу Ботев

Лудогорец спечели Суперкупата на България по футбол за четвърти пореден път и общо за осми в историята си, след като се наложи с 3:2 над Ботев (Пловдив) като символичен домакин на "Колежа". След нулево първо полувреме и без точни удари в очертанията на вратите, трофеят беше решен с пет гола през втората част. Самуел Акере откри резултата в 60-ата..

публикувано на 04.02.25 в 20:16

Кристиан Нвачукву премина в Шефилд Юнайтед

19-годишното нигерийско крило Кристиан Нвачукву премина от Ботев (Пловдив) в английския Шефилд Юнайтед, потвърдиха официално от щаба на „остриетата“. Трансферът бе осъществен малко преди полунощ снощи, когато затвори трансферния прозорец в Англия. Договорът му е до 2027-ма година с опция за удължаване. Нвачукву е бил открит като потенциално попълнение..

публикувано на 04.02.25 в 08:04
Душан Керкез срещу Игор Йовичевич

Ботев и Лудогорец в битка за Суперкупата днес

Ботев (Пловдив) е символичен гост на Лудогорец в сблъсък за Суперкупата на България. Срещата е днес от 18:00 часа на стадион "Христо Ботев" в Пловдив. Двата тима имат шанса да спечелят първи трофей за годината. "Орлите" влизат като фаворити за победата, въпреки че двубоят ще се играе на "Колежа". Лудогорец спечели последния сблъсък между двата тима..

публикувано на 04.02.25 в 07:46

"Ботев" и "Лудогорец" играят за Суперкупата на България

На стадион “Христо Ботев” в Пловдив тази вечер ще се играе мачът за Суперкупата на България между шампиона Лудогорец и носителя на Купата на България – Ботев Пловдив.  Двубоят започва в 18 часа, но още в 16,30 часа пред "Колежа“ ще се извие традиционно българско хоро с благотворителна кауза. По – късно ще се включат мажоретен състав и артисти на..

обновено на 04.02.25 в 06:44
Христо Бонев и Франц Бекенбауер

Честит рожден ден на легендата Христо Бонев

Днес легендата на Локомотив (Пловдив) и България Христо Бонев празнува своя 78-ми рожден ден! Той е роден на 3 февруари 1947г. в Пловдив. Записва 426 мача с екипа на Локомотив, в които отбелязва 185 гола. Той става вицешампион с родния си клуб през 1973 г. и бронзов медалист през 1969 и 1974 г. Носител е на Купата на Съветската армия (1983). Става три..

публикувано на 03.02.25 в 12:37