Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Съдят три псевдо врачки

В Пловдивския районен съд започва делото срещу три измамнички, представящи се за врачки, развалящи  смъртоносни черни магии.  От март до юли 2013 г. известните с прозвището „маг“ Надежда Василева, Лиляна Илиева и Гина Събева са успели да оплетат в мрежите си четири наивни жени от  Пловдив, Раковски и Пещера.  В отчаянието си заради тежки здравословни проблеми на децата им, те се обърнали измамничките  за помощ.  

Коварните „лечителки“ безскрупулно се възползвали от това и под прикритието „разваляне на черна магия“ успели да ограбят пострадалите с почти  52 хиляди лева.  Те  имитирали уж тайни ритуали и се правели на ходжи, като предричали черни бедствия за семействата и близките на измамените,  които трябвало да им броят  много пари за разваляне на  смъртоносни черни магии. 

Мошеничките  прибирали  левове, валута,  бижута и други ценности, срещу смехотворни заклинания, става ясно от разследването. Така например,  жената от Пещера получила листчета с арабски букви срещу 380 лева.  Тя ги занесла на истински ходжа в джамията, който й казал, че това са молитви за празниците, а не за разваляне на магии. Постепенно измамите са разкрити и трите врачки се изправят пред съда. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Спор за жена е причината за жестокото убийство в Мадан

Жестоко убийство на млад мъж в Мадан бе разкрито за часове. 23-годишният Костадин Кабаджов е издъхнал след тежък побой, а тялото му бе открито в реката.  Осем души са задържани, свързани с убийството на млад мъж снощи в Мадан. 23-годишният Костадин е починал след побой, а мотивът най-вероятно е спор заради момиче и криворазбрана мъжка чест,..

публикувано на 27.11.25 в 16:59

Възстановенo е движението по ремонтиранoто Голямоконарско шосе

Възстановено е нормалното движение на автомобили по ремонтирания участък на Голямоконарско шосе. Трафикът в участъка от Хладилника до отбивката за Царацово не е спиран, откакто започна реконструкцията. Движението за автомобили обаче беше ограничавано от пътни знаци и табели.  Сега този проблем го няма. Единствено за кратко се ограждат участъците, в..

публикувано на 27.11.25 в 14:14

Задържаха мъж в Пловдив, откраднал матраци за 77 000 лева

Разследващи от пловдивската Икономическа полиция разкриха схема за присвояване на чужда собственост в големи размери. Задържан е 42-годишен шофьор на камион, който отклонил стока на водеща фирма за матраци, предназначена за износ в Румъния.   Срещу него е образувано досъдебно производство по сигнал, че на фирмата е нанесена щета за 77 000 лева,..

публикувано на 27.11.25 в 13:59

За втори път кола връхлита аптеката на ъгъла на улиците "Богомил" и "Родопи"

Лека кола влетя в аптека на ъгъла на улиците „Богомил“ и „Родопи“ в Пловдив снощи около 22 часа.  Инцидентът става след като  заради  отнето предимство колата се блъска с такси, отскача от платното и влиза в сградата с цялата си предница. Няма пострадали хора. От полицията съобщиха, че на виновния шофьор е съставен акт за нарушение..

публикувано на 27.11.25 в 12:48

Издирват млада жена, откраднала стоки за 120 лв. от дрогерия

Пловдивската полиция издирва млада жена, заподозряна за кражба на стоки от дрогерия на ул. „Тракия“ 54 а в града. Откраднати са 2 козметични продукта за лице на обща стойност над 12 0лв. При преглед на записите от видеокамерите станало ясно, че млада жена изважда артикулите от опаковките им с етикети за защита от кражба, прибира ги в чантата си..

публикувано на 27.11.25 в 11:22