Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Срам и позор за България и Пловдив, ако държавата не реши финансирането на ЕСК

| обновено на 02.02.17 в 20:26

Председателят на Общинския съвет на Пловдив Савина Петкова определи като скандално оповестеното вчера становище на ГЕРБ за проблема с държавното финансиране на проекта „ Пловдив Европейска столица на културата 2019“. 

Ако финансирането не се уреди и подготовката се провали, това ще е срам и позор първо за България, а след това и за Пловдив, коментира Петкова.  По думите и е имало достатъчно време да се намери правната възможност за това финансиране. 

Според Петкова са нелепи твърденията, че пари са преведени от Министерството на финансите, но са изхарчени за бул. Васил Априлов  и Зоопарка. Финансирането обикновено е целево и и това е добре известно, каза още Савина Петкова.

Вчера депутатът от ГЕРБ Менда Стоянова, която оглавяваше парламентарната бюджетна комисия, заяви, че Законът не позволява държавата да финансира културни събития, свързани с подготовката на Пловдив като Европейска столица на културата.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Изключиха момичетата, пребили своя съученичка в Пазарджик

Пет момичета, участвали в побоя над своя съученичка, са изключени от СУ „Георги Брегов“ в Пазарджик. Решението бе взето на педагогически съвет. С тях и родителите им ще работят педагози. Преди съвета ученици и родители протестираха срещу насилието в училище и поискаха оставката на ръководството. Побоят над Сияна, заснет от тийнейджъри на..

публикувано на 28.02.25 в 16:32

Млади полицаи се заклеха в Пазарджик

70 стажанти от Центъра за специализация и професионална подготовка в Пазарджик при Академията на МВР положиха клетва. На тържествената церемония в полицейския център присъстваха заместник министрите на вътрешните работи Тони Тодоров и Филип Попов и полицейски началници. След почти 7 месечна първоначална полицейска стажантите стават пълноправни..

публикувано на 28.02.25 в 15:31

Близо 9000 лева събраха ученици от Смолян за болно дете

Ученици от смолянския квартал Устово събраха над 8 700 лева за лечението на болно дете. По тяхна инициатива се проведоха благотворителен концерт и базар в читалището за събиране на средства в помощ на 10-годишния Михаил.  Към проявите се присъединиха десетки танцьори, певци и музиканти. Учениците от Основно училище „Стою Шишков“ в Устово успяха да..

публикувано на 28.02.25 в 15:10

Протест срещу насилието в СУ "Георги Брегов" в Пазарджик

Ученици и родители поискаха на протест оставката на директора на училище „Георги Брегов“ в Пазарджик и най- строги наказания за момичетата от 6-ти и 7-ми клас, участвали в побоя над тяхна съученичка по- рано тази седмица. Публикуваните в социалните мрежи кадри скандализираха Пазарджик. Ние сме тук, за да подкрепим момичето, което е..

обновено на 28.02.25 в 14:03

Ремонт на ремонта - нов асфалт пропадна на улица в Ягодово

Ремонт на ремонта се налага на улица в Ягодово. След изграждане на нова канализация на улица „Христо Ботев“ и последвалото й асфалтиране, се появява пропадане на участъци.  Кметът на Община Родопи Павел Михайлов е наредил възстановяването на компрометираните участъци за сметка на фирмата-изпълнител. Улицата е в гаранционен срок от 8 години, което..

публикувано на 28.02.25 в 12:14