Това са проблеми и трудности, които не са непознати при стартирането на една нова оперативна програма. Така Мария Карабельова, началник на кабинета на доскорошния министър на образованието Меглена Кунева, коментира по Радио Пловдив негативните оценки на ЕК за реализацията на програма "Наука и образование за интелигентен растеж". Според Карабельова посочените проблеми са съществували още при одобряването на програмата през 2012 година.
Припомням, че според служебния министър на образованието Николай Денков основният проблем е свързан с липсата на ясно разделени организационни и контролни функции между звеното, което отпуска средствата по програмата, звената, които получават пари и това, което проверява изпълнението.
Управление от самото министерство е по-добрият път, смята обаче Мария Карабельова. Просто не сме убедили европейските партньори, че този път е по-добър, добави тя. По думите и, другият вариант е да се одобряват грантови схеми и да се кандидатства на общо основание. Според нея обаче, при този път на действие няма да е сигурно, че всички пари ще стигат до предназначението си.
Разговора на Иванка Петкова с Мария Карабельова можете да чуете в прикачения файл.
Бурята в чаша вода, започнала с данни за мащабен купен вот на извънредните избори за съветници в Пазарджик и лошия резултат за ГЕРБ, е на път да приключи с относително малка изкупителна жертва - оставката на шефа на Областната дирекция на МВР в Пазарджик. Предстои да се види дали ще има преформатиране на изпълнителната власт, анонсирано от лидера на..
Днешното правителство на Северна Македония и всички предишни правителства съществуват заради една основна цел - да провеждат антибългарска политика. Това коментира доц. Спас Ташев, съпредседател на Сдружение потомци на бежанци и преселници от РСМ. Коментарът му е по повод все така продължаващата неотстъпчивост за включването на..
Тази седмица в рубриката „Добро утро, ден!“ наш гост е адвокат Станислав Станев – юрист с дългогодишен опит и активна обществена позиция. И още - габровец по рождение, пловдивчанин по избор и човек с разнообразни интереси. Той е доктор по международно право, с дълбок интерес към историята и живота на българите извън пределите на страната. Като..
Няма да има разпад на сегашното управляващо мнозинство, няма и да има предсрочни избори, но вероятно ще има преформатиране на правителството. Ако има извънреден вот той ще или напролет, или през есента, когато са президентските избори. Това коментира политологът и университетски преподавател доцент Иво Инждов след резултатите от частичните..
В Пловдив се провежда 101-та среща на Европейската мрежа за проучвания на общата медицинска практика. В нея участват общопрактикуващи лекари от 31 държави. Домакини на престижното събитие са Медицинският университет, Сдружението на обучителите и изследователи в България по обща медицина и регионаната колегия на Българския лекарски съюз. Темата на..