Щетите за община Пловдив от сделката за Международния панаир с дружеството Пълдин туринвест по мои изчисления са огромни – между 130 и 150 млн. лв., заяви в интервю за Радио Пловдив Спас Гърневски, общински съветник и представител на общината в Общото събрание на акционерите.
Ако съветниците утвърдят документа, за нарушенията ще бъдат сезирани Окръжна прокуратура и държавните институции, каза общинският съветник.
Той допълни, че трябва да се вземат спешни мерки да се защити собствеността на общината, а крайната дата за това е 19 април 2017 г., когато изтича 10-годишният давностен срок на сделката.
Спас Гърневски подчерта, че неговото разследване няма нищо общо с предсрочните избори, макар че той отново е включен в кандидатдепутатската листа на ГЕРБ на 10-то място.
До ден днешен не са водени разговори с мен за учатие в листата на ГЕРБ. Това е само предложение от някои структури на партията и аз им благодаря. В петък официално ще бъде обявена листата, обясни Спас Гърневски по повод информацията, че той е на 10 място в листата на ГЕРБ в Пловдив.
Бившият градоначалник е категоричен, че ще работи за европейската цивилизована посока на града.
Ако съм представител на гражданската квота в листата, ще го приема като сериозна оценка в работата ми на Общинския съвет. Най-вероятно няма да бъда на сигурните избираеми места. Дори и да съм последен в листата, ще приема и ще помагам за спечелване на изборите. Защото Пловдив коренно се промени и искам този град да продължи своята европейска цивилизована посока. Бих помогнал с всичко, което мога. Не ме вълнува София и жълтите павета. Ще работя където има нужда от мен. Но най-уютно ми е в Пловдив, заяви Гърневски.
Цялото интервю със Спас Гърневски можете да чуете в звуковия файл.Бойкотът на цените на хранителните продукти в големите търговски вериги е крачка в посока уравновесяване на монопола, но това е закъснял процес. Това коментира производителят на зеленчуци Иван Кабуров от пазарджишкото село Мало Конаре, който зарежда и голяма хранителна верига с продукцията си. Добави, че понякога продукцията на родните..
Седемнадесетото издание на най-големия форум за земеделска техника у нас БАТА АГРО , който се организира от Българската асоциация на търговците на агротехника, ще се проведе от 12 до 16 май 2025 година на Летище Стара Загора. Това издание е юбилейно, тъй като отбелязва 15 години от първото изложение БАТА АГРО. Регистрацията за участници все..
Амбициозна и стратегическа, а не тактическа е задачата, която новият лидер на БСП Атанас Зафиров постави пред партията - да си върне статута на първа политическа сила, което към момента е неизпълнимо, коментира политологът Татяна Буруджиева пред Радио Пловдив. Според нея конгресът не излезе с ясна програма как ще се възстановява партията. В БСП..
Над 60 фермери, производители на патици-мюлари от цяла Южна България, се събраха на спешна среща в Раковски заради действията от страна на Българската агенцията по безопасност на храните (БАБХ) срещу тях. На срещата са обсъдени актуални проблеми, свързани с епизоотичната обстановка и разпространението на птичия грип. Фермерите са се оплакали от..
Атанас Зафиров не беше моят фаворит, но му пожелавам успех, защото времената особено за БСП са сложни и пътят няма да бъде лек. Оттук - нататък зависи от него и от неговите действия какво ще бъде направено. Това заяви пред Радио Пловдив пловдивският депутатът от БСП Иван Петков - Бебето . За нашата организация в Пловдив е стъпка назад ,..