Академик Бултекс 99 остана на четвърто място в турнира за Купата на България по баскетбол. В малкия финал пловдивчани загубиха с 62:83 от Балкан (Ботевград).
Берое спечели историческа първа Купа на България след победа със 78:62 над Лукойл Академик.
Травис Даниелс от Балкан бе отличен за най-полезен играч във Финалната осмица. Крилото на ботевградчани бе избран в анкетата на журналистите за MVP на турнира. Той бе и най-добрият реализатор със средно 21 точки на мач.
Най-много отнети топки имаше Максим Корниенко от Лукойл Академик, съотборникът му Дани Гибсън бе най-добър подавач със средно 6,3 асистенции на мач.
Звездата на домакините от Академик Бултекс 99 Джордан Семпъл бе най-добър борец с 13 борби средно на мач.
Приза за най-добър играч във финала бе Арън Джоунс от състава на новия носител на Купата на България – Берое.
Лудогорец отстрани много трудно Ботев(Пловдив) в четвъртфинал от Турнира за Купата на България. Двата тима, които направиха повторение на миналогодишния финал, изиграха откровено слаб мач в Разград, като показаха доста предпазлива игра с прекалено малко опасни положения пред двете врати. Редовното време и продълженията завършиха 0:0. При дузпите..
Ботев (Пловдив) и Лудогорец се изправят в поредна битка за Купата на България днес. Двубоят от 1/4-финалите на турнира е от 18:00 часа в Разград. Това ще бъде повторение на финала от миналата година, когато възпитаниците на Душан Керкез спебелиха трофея след победа с 3:2 на Националния стадион "Васил Левски. От това поражение насам обаче шампионът..
Българските боксьори си гарантираха три медала след вчерашния ден на Купа „Странджа“. Златислава Чуканова, Венелина Поптолева и Семьон Болдирев се класираха за полуфиналите в своите категории и ще се поздравят с минимум бронзови отличия от 76-то издание на най-стария международен турнир по бокс в Европа. В категория до 52 килограма пловдивчанката..
Два чуждестранни клуба следят изявите на футболиста на Локомотив (Пловдив) Жулиен Лами. Футболистът е водещ реализатор при пловдивчани и показва, че възвръща формата си от началото на сезона, когато бе ключов състезател в тима, воден от бившия наставник Любослав Пенев. Руският Ростов ще направи опит да привлече Лами през лятото, а спортният директор..
Ботев проведе днес последната си тренировка преди четвъртфинала за Купата с Лудогорец утре в Разград. Двубоят е от 18:00 часа на Хювефарма Арена. Интересното е, че двама от основните футболисти на жълто- черните Николай Минков и Йонас Тамм не са заминали с отбора. Не е ясна причината защо двамата не са заминали, тъй като са тренирали днес и не са..