Движението по АМ "Тракия" вече е напълно възстановено, след като бе разчистено местопроизшествието на 124 км., където рано тази сутрин катастрофира турски микробус.
Инцидентът е станал около 5.20 ч. при 124 км. в посока София.
Пострадали са осем от пътуващите в микробуса, които са откарани в болница в Пловдив.
Тежко е пострадала една жена, която е с две счупени ръце.
Два екипа на пловдивската пожарна са се отзовали незабавно, но не се е наложило прилагането на специални методи за изваждане на пътниците.
По първоначални данни, микробусът е направил рязко завиване вдясно, от което се е преобърнал. той се е влачил странично над 30 метра по платното, разказаха от пътна полиция.
В него са пътували 12 души за Банско.
Три пътнотранспортни произшествия заради неспазена дистанция затрудниха за около два часа движението на Източния обходен път в Пловдив. Те са се случили в интервала между 13 и 14,45 часа, съобщиха от пресцентъра на Пловдивската дирекция на МВР. Засега няма информация за пострадали. На място бяха изпратени екипи на полицията. Колоната от..
Близо 6,7 милиона лева са предвидени за почистване и сметосъбиране в Община Смолян през 2026 г. От общината обявиха за обществено обсъждане план-сметката за чистотата за следващата година, която е на стойност 6 721687 лева. За сметосъбиране и сметоизвозване са предвидени близо 3 милиона лева. За отчисления по Закона за управление на отпадъците,..
Над 2700 лева са събрани от благотворителни инициативи на Родопски драматичен театър "Николай Хайтов" за лечението на мъж от Смолян, съобщи Катя Петрова от пресекипа на театъра. Организирани бяха уъркшоп по публично говорене с участието на Ива Караманчева, както и концерт на местни изпълнители. Събитията бяха в подкрепа на Николай Бозинарев,..
Възпоменателна церемония се състоя на паметника на британските военни на Централните пловдивски гробища. Денят на примирието и край на Първата световна война-11 ноември 1918 година, се отбелязва в най-близката неделя до тази дата. На годишната британска церемония в памет на всички военнослужещи и цивилни, загинали в служба на..
Повечето основни хранителни стоки и плодове поскъпват, докато цените на повечето зеленчуци се понижават на борсите у нас през седмицата. Това показват данните от седмичния бюлетин на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата. Цената на кашкавал "Витоша" се вдига с 0,43 на сто до 18,07 лева за килограм, докато кравето сирене поевтинява с..