Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Разочарованието от изборните резултати е напълно логично

Най-добрата новина от тези избори е, че  хората показаха, че не искат да ги управлява БСП.  Но поради разделението в дясно, поради липсата на реална политическа алтернатива, която да вдъхне убеденост , че това което ние искаме можем да го направим, хората избягаха уплашени от БСП и избраха ГЕРБ, заяви  в интервю за Радио Пловдив Методи Андреев от Нова република.

По думите му разочарованието в дясно  е напълно логично.

Тъй като ние какво предлагахме? Ние предлагахме една политика, която да ликвидира корупцията и мафията, която безспорно се изразява в съществуването на модел, който от времето на Симеон Сакскобургготски до наши дни, почти е останал без промяна. Сменят се само  политическите му представители на  властта. Така че въпроса с ниските доходи , с ниските пенсии, с липсата на пари за образоавание повтаряхме , че се дължи на огромния  обществен ресурс, който изтичат към олигархични кръгове, които са свързани винаги с власт имащите, коментира Андреев

По думите му точно за това няма никакво  значение кой е победил. Въпросът е бил дали победителите могат да променят модела. А отговорът е Не!  Според Методи Андреев и  трите партии са свързани с този олигархичен модел. Едни и същи са лицата, чийто фирми печелят обществени поръчки, единствено се сменя този, който получава комисионните -обикновено това е този, който е на власт.

Този политически модел изтощава държавата. Ние предлагахме възможен вариант, който се базираше на това да направим радикалната реформа в правосъдната система, да ликвидираме  тази постсъветска структура на прокуратурата и т.н, допълни бившият депутат от 43-то НС.

Аз следвах принципите  си и затова излезнах от ГЕРБ.  Не мога да дам отговор на въпроса защо десните партии не сме заедно. Ние се "бием", защото имаме принципи. Много сериозно трябва да седнем и да си поговорим, подчерта Методи Андреев

Цялото интервю може да чуете в прикачения звуков файл.




БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

"Буквите, които ни правят народ"

През 2025 година България отбелязва 1170 години от създаването на кирилицата. През изминалото хилядолетие кирилицата е претърпяла дълбоки трансформации — от ръкописните букви на монасите до дигиталните шрифтове на съвременността, тя е отразявала както културните, така и технологичните промени на българската  действителност.  Докато азбуката и..

публикувано на 24.05.25 в 15:58

Проф. Ивайло Старибратов в "Добро утро, ден!"

Проф. Ивайло Старибратов – математик. Това, както сам казва в „Добро утро, ден!“, го определя най- точно и най- пълно.  С дълга кариера на учител, директор на Математичаската гимназия и университетски преподавател.  Пловдивчанин, който може да разкаже историята на рода си 200 години назад. Активен като гражданин, заради което направи и кратко..

обновено на 23.05.25 в 16:54

Балната дреха трябва да отговаря на характера

Балната дреха трябва да отговаря на характера на абитуриента, да подчертае личността му. Това каза дизайнерът Иван Донев. Той добави още, че тенденции в официалните дрехи няма. Важно е да се подчертаят предимствата на фигурата. „Все повече младежи избират да не бъдат облечени във вечерни дрехи, а да посветят средствата за..

публикувано на 23.05.25 в 16:31

Технически срив на изпита по ИТ, матурата по английски не затрудни зрелостниците

Само една изпитна работа в Пловдив и областта е анулирана , защото ученичка е използвала плеър, за да преписва от него. Не са явили само 28 зрелостници на втората матура. Иванка Киркова, началник на РУО-Пловдив съобщи, че изпитът по Информационни технологии е бил затруднен, поради технически сривове . На този изпит няма да останат..

обновено на 23.05.25 в 16:09
проф. Христо Матанов

България не би оцеляла без православното християнство

"Приемането на християнството от българския княз Борис Първи е цивилизационен избор", посочи проф Христо Матанов, историк, медиавист и византолог. През тази година се честват 1160 години от покръстването на българите. "Той приема една религия, която е нова и отхвърля езичеството на славяни и прабългари. Не е лесно да се направи такъв избор...

публикувано на 23.05.25 в 15:56