Европейски форум за социално предприемачество се открива в Международен пловдивски панаир.
Очаква се на церемонията да присъстват президентът Румен Радев, социалният министър Гълъб Донев, Йенс Нилсон, съпрезидент на интергрупата за социална икономика към Европейския парламент, Мануел Марискал, председател на Световната организация на производствените кооперации и кооперациите за услуги СИКОПА и други.
Форумът включва международен панаир на повече от 100 социални предприятия от над 16 страни, модно ревю на съвременни облекла, конференция на тема „Социалното предприемачество – принос за устойчива социална икономика и развитие на пазара на труда в Европа“.
Организатори са Европейската комисия, Европейският икономически и социален комитет, Министерството на труда и социалната политика, Европейската конфедерация на производствените кооперации и социални предприятия, Националния съюз на трудово-производителните кооперации и 8 национално представени неправителствени организации.
Социалната икономика в Европейския съюз обхваща приблизително 10% от всички компании с наети на работа 11 милиона, като на всеки 4 новосъздадени предприятия 1 е социално.
През 2024 г. 93 процента от домакинствата в област Пазарджик са имали достъп до интернет в домовете си, което е с 10,7 процентни пункта повече спрямо предходната година. По този показател Пазарджик заема пето място сред всички 28 области в страната. Това съобщиха от Териториално статистическо бюро-Юг, отдел "Статистически изследвания" - Пазарджик...
Цените на повечето основни хранителни стоки на борсите у нас тръгват надолу през първата седмица на февруари, показват данните на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата. От зеленчуците поскъпване има единствено при картофите - с 0,9 на сто до 1,31 лева за килограм, и при морковите – с 0,5 на сто. Най-голям спад се наблюдава в..
Китайски музиканти и българските им колеги ще изнесат концерт в Дома на културата в Пловдив по повод Китайската нова година, посветена на Дървената змия. Проявата с надслова „Изтокът среща запада“ е организирана от посолството на Китай у нас. В концерта участие ще вземат изпълнители от Пекинският оргестър за народна музика и Пекинският симфоничен..
В Първомай се проведе 21-ото издание на Празника на виното и винопроизводството. При откриването кметът Николай Митков отбеляза, че районът е прославен с виното и лозарството, защото в него се намират едни от най-добрите винарски изби. В конкурса за най-добро домашно вино от реколта 2024 г. се включиха 24 винопроизводители, които представиха бели..
Стотици жители и гости на Сопот се включиха в традиционния Старопланински събор "Да стоплим сърцата с вино и любов". Празникът се проведе в местността „Манастирска поляна“, но започна с шествие от центъра на града, предвождано от кмета Станислав Стоенчев и Царя на виното Петър Стайков. Извършено бе и ритуално зарязване на лозе с пожелание за..