Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Оцветяват фонтаните в синьо

Със синя светлина ще бъдат осветени фонтаните и някои емблематични за Пловдив сгради.

Инициативата е със световен мащаб има за цел да привлече общественото внимание към децата с аутизъм. В града се провежда за втора поредна година от фондация „И аз мога също“, към която работи и специализиран в тази насока център. 

В синьо ще светят Пеещите фонтани, фонтанът с пеликаните на площад „Стефан Стамболов“ и сградата на общинската администрация. Доброволци ще информират за аутизма хората по Главната улица и в квартал „Капана“, където ще има и благотворителни щандове за децата със специални нужди.

Центърът за работа с деца с аутизъм в Пловдив е най-големият в страната и единственият, който прилага  у нас американски метод за терапия. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Засилено полицейско присъствие заради мача Ботев - ЦСКА

Областната дирекция на МВР  предприема  мерки за осигуряване на обществения ред заради футболната среща между отборите на Ботев и ЦСКА , която започва в 15 часа на стадион "Христо Ботев".  Дежурни патрули ще реагират на сигнали за евентуални противообществени прояви. При необходимост, от 11 до 19 часа,  ще бъде спирано движението ще бъде спирано..

обновено на 22.02.25 в 09:09

Повече автобуси се движат до траурните паркове на Задушница

Днес е първата голяма Задушница, която отбелязва Православната църква - Месопустна.  В съботния ден срещу Месни заговезни всички българи извършват помен в чест на мъртвите на голямата Задушница преди Великия пост.  Името "Задушница" произлиза именно от значението на този ден – молим се „за душата” на починалите. Община Пловдив осигурява днес..

обновено на 22.02.25 в 09:09

В Златоград избират най-доброто вино с празника "Трифониада"

В Стария град в Златоград избират най-доброто вино на традиционния празник  "Трифониада". От 11:00 часа, на мегдана, ще се проведе конкурс за най-добър любител винопроизводител сред местни и гостуващи майстори на виното .  Пробите от ароматния елексир ще бъдат оценени от Стефан Георгиев ,технолог на виното и пивото с богат професионален опит и познания..

публикувано на 22.02.25 в 09:08

Карнавали гонят злото с чанове , огън и хоро в Дедево

Ден преди големия християнски празник Месни заговезни маскарадно настроение ще превземе село Дедево в община „Родопи“. На площада в селото в 12 часа се събират карнавали (кукери), които със звън на чанове да прогонят злото и зимата и да дадат път на здравето и добруването. На маскарадно дефиле жури ще удостои Карнавал №1 със специалния..

публикувано на 22.02.25 в 08:45

Ново огнище на птичи грип в област Пловдив откри БАБХ

Трето огнище с птичи грип е открито в Пловдивска област, предприемат се всички действия за ликвидиране на заразата След фермата в Асеновград, където в началото на месеца бе открита заразата, тя вече е разпространена и в землищата на с. Манолско Конаре, община „Марица“ и в животновъден обект за отглеждане на патици в с. Боянци.  „Възможно е възникването..

публикувано на 21.02.25 в 18:41