Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

ОбС отпусна пари за укрепването на стадион "Пловдив"

| обновено на 13.04.17 в 13:59

100 хиляди лева от бюджета за тази година отпусна Общинският съвет за изготвянето на проект за укрепване на стадион „Пловдив“. 

Той трябва да е съобразен с препоръките на експертите от университета по архитектура и строителство, които през 2015-та година направиха конструктувно обследване на съоръжението. 

Сред тях са премахването на козирката на стадиона, събаряне на зала „Чайка“ и на трибуните около нея, както и укрепване на съоръжението в другите му части, обясни кметът Иван Тотев. Краткосрочната визия за стадион Пловдив, обаче, не предвижда възстановяването на зала Чайка.

Изготвянето на техническия проект ще струва на бюджета за тази и следващата година общо 700 хиляди лева. Крайната цел е стадион Пловдив да получи акт 16 за експлоатация и на него да се играят мачове от вътрешното първенство и да се провеждат концерти.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Празнуваме Гергьовден

Православна църква почита днес паметта на свети Георги Победоносец -  с богослужения в храмове и манастири в цялата страна. Светецът е покровител на земеделците, овчарите и стадата, както и олицетворява храбростта. Църквата възпява св. Георги като Победоносец заради претърпените страдания за вярата, а подвигът му е вдъхновяващ образец за..

обновено на 06.05.25 в 19:48

"Трафик Секюрити" уволни замесените в побоя от 30 април

От охранителната фирма "Трафик Секюрити“ излязоха с изявление, в което посочват, че тримата   задържани за побоя над четирима мъже пред пловдивско заведение на 30 април са досегашни служители на фирмата, които след инцидента са били уволнени.  Инцидентът е възникнал на неохраняван от фирмата обект и извън работното време на лицата, за които се..

публикувано на 06.05.25 в 17:17

В Паталеница на Гергьовден пекат агнета колективно

 Пазарджишкото село Паталеница е единственото в региона, в което на този ден агнетата се пекат колективно. Обичайно на Гергьовден се изпичат над 600 агнета. На 6-ти май Паталеница се изпълва с хора.   За местните хора това е курбан за здраве и закрила. "Имаме и много именици". "Аз не помня, откак съм се родил, вече 90 години вървя, всяка..

публикувано на 06.05.25 в 14:45

Вход свободен в Музея на авиацията

Музеят на авиацията ще отбележи Деня на храбростта и Празника на Българската армия с вход свободен, безплатен музеен тур и активности за деца. Гостите ще имат възможността да разгледат постоянната вътрешна и външна експозиция, както и най-новата изложба „Да мечтаеш Космоса“, с рисунки на военния пилот Михаил Григоров.  Ще се проведе тематичен..

обновено на 06.05.25 в 13:36

Приключи отчуждаването на терени за Голямоконарско шосе

До месец в пловдивската Областна администрация ще бъде внесен проектът за следващия етап от реконструкцията на Голямоконарско шосе.  Съветниците от община „Марица“, на чиято територия е трасето, одобриха на последната си сесия 50 000 лева, с които да бъдат платени на „Напоителни системи“ три имота, попадащи в зоната за разширение на пътя...

публикувано на 06.05.25 в 13:36