Изясняват се обстоятелствата около странен пътен инцидент в района на 152 километър на АМ „Тракия“, станал в неделя, съобщават от полицията.
Минути преди 18 часа в РУ-Раковски е било съобщено, че пътничка от микробус „Мерцедес“, движещ се в посока Бургас, е паднала на пътното платно.
Пострадалата 45-годишна жена е настанена в болница за наблюдение и според лекарите няма опасност за живота й.
Шофьорът и останалите пасажери обаче свидетелстват, че тя е скочила в движение през странична врата на микробуса.
Образувано е досъдебно производство.
Под наблюдението на районната прокуратура са предприети действия по изясняване на обстоятелствата около случая.
В деловодството на Общинския съвет в Пазарджик е внесено искане за намаляване на месечните възнаграждения на общинските съветници от 2000 лева на 220 лева. Предложението е на общинския съветник Румен Димитров от коалиция „Новото време“. Според него, в момента възнагражденията на колегите му са нереално високи на база почасово заплащане. В..
Бизнес дискусия за имотния пазар и опазването на архитектурното наследство ще се състои в Пловдив. Форумът е част национална обиколка на платформа за недвижими имоти. Ще бъдат представени предизвикателствата при съхранение и реновиране на сградите, които са част от архитектурното – културно наследство, както и необходимостта от баланс между..
От 14 ч. днес за ремонт ще се ограничи движението в платното в посока София между 98-и км и 106-и км на АМ „Тракия“ на територията на област Пазарджик. Трафикът ще преминава двупосочно в платното в посока Бургас, като ще бъдат обособени по една лента за пътуващите в двете посоки, съобщават от АПИ. Участъкът ще бъде с нова пътна настилка,..
Остава ограничено движението път III-866 Михалково – Кричим при 79-и км, съобщиха от Агенция "Пътна инфраструктура". Трафикът е спрян от пътно кръстовище за с. Осиково при 73-ти км до пътна връзка към язовир „Въча“ при 81-км. Проблеми за шофьорите по пътищата Девин - Кричим и Пещера - Батак Припомням, че от падналите обилни валежи между 10 и 14..
84 от всички 4507 зрелостници от Пловдив и областта не се явиха на матурата по български език и литература. Други 286 не бяха допуснати до външното оценяване заради слаби оценки. Да положи изпит не успя и ученик, който е закъснял и е отишъл след раздаването на изпитните бланки. Няма анулирани работи. Тази година на матурата по български..