Владислав Христов гостува тази вечер в „Код червено: Литература“ в галерия UPARK от 19 ч. Авторът ще представи книгите си „Обратно броене“ – поезия, и „Продължаваме напред“ – фейлетони и публицистика.
Водеща на литературната среща е Силвия Димитрова.
Владислав Христов работи в Радио „Бинар“ към БНР и сътрудничи на в. „Стършел“. Занимава се с фотография, пише поезия и кратки разкази. Има издадени 6 книги. Той е най-награждаваният автор в поетическия конкурс „Добромир Тонев“, в който през годините има две втори и една трета награда.
„Продължаваме напред“ се оформи като книга, която може да създаде представа за заобикалящата ни среда и времето, в което живеем. В нея има и смешни моменти, има и абсурдни, но и тъжни – всичко това е част от живота ни за последните 3 години“ – споделя Владислав Христов.
Интервюто с Владислав Христов е в звуковия файл.
Изложбата „Тракиеца“ – графичен роман, създаден в сътрудничество между екипа и учениците на Манга Академия и сръбския творец Иван Велкович, ще бъде открита в Регионалния археологически музей – Пловдив. Проектът обединява фентъзи и научна фантастика с елементи от балканската култура и история, пренасяйки публиката в алтернативна вселена,..
Евгения Кръстева-Благоева представя дебютния си исторически роман „Реките на времето“ в Народната библиотека „Иван Вазов“ в Пловдив. Подзаглавието на книгата е „истински роман“ – историите в нея са за реално случили се събития и личности от последните 125 години. В „Реките на времето“ невидимите нишки на миналото събират съдбите на два рода,..
a² + b² = c² Тази формула, както всеки знае, се нарича Питагорова теорема. Изказана с думи прости, тя гласи: в правоъгълния триъгълник сборът от дължината на всеки от катетите на квадрат е равен на дължината на хипотенузата на квадрат. Катетите са ония две по-къси чертички в триъгълника, които се срещат под ъгъл 90 градуса в единия си край, а..
Ретроспективна изложба на Колю Витковски (1925-1999 г.) по случай 100 години от рождението му ще се открие в зала “2019” в Пловдив. Куратор е изкуствоведът Красимир Линков, който е подбрал творди от 15 галерии, институции и частни колекционери. Колю Витковски е роден в пловдивското село Стрелци. След като завършва графика в Художествената..
13-та международна научна конференция „Управленски и маркетингови проблеми в изкуството", организирана от катедра „Теория на изкуствата“ в АМТИИ „Проф. Асен Диамандиев“, ще се проведе днес и утре в галерия „Димитър Георгиев" в Пловдив. В единствения по рода си в Източна Европа научен форум участват специалисти от сферата на арт управлението от..