Да внесат предложението, се ангажираха зам.-председателят на ОбС Камен Шишманов от „Обединени партиоти“ и общинският съветник от БСП Иван Петков.
Камен Шишманов коментира: „Моето лично мнение е, че колкото повече културни центрове има Пловдив, толкова по-добре за града. Въпросът е на каква цена може да се случи това. Мисля, че в контекста на Европейска столица на културата можем ако не да вземем конструктивно решение, поне да отложим събарянето на Гарнизонна фурна“.
Иван Петков от БСП подчерта, че проблемът е на целия град, не само на район „Западен“. „Не вярвам, че ако Гарнизонна фурна стане парк, ще остане парк. Вероятно администрацията го вижда като поредния „Оазис“. Бъдещият Център за модерно изкуство и култура е най-доброто, което може да се направи там", заяви общинският съветник.
Според Йордан Иванов, председател на ДСБ – Пловдив, проблемът може да се реши само чрез дебат, а не „властта да демонстрира сила и да обявява, въпреки общественото мнение, че ще събори сградата“.
Сузана Николова от ПП „Воля“ допълни, че предложението да се спре събарянето на Гарнизонна фурна трябва максимално бързо да се внесе в писмен вид в ОбС и да бъде подкрепено от възможно най-голям процент политически сили.
Очаква се общинските съветници да дебатират съдбата на Гарнизонна фурна на сесията си на 18 май.
Припомням, инициативен комитет от художници и артисти се обяви против намеренията на общината да събори 9-те сгради на бившия военен имот и да изгради там парк. Те настояват, че зданията са в добро конструктивно състояние и с отделените от общинския бюджет 350 000 лв. за разрушаването им сградите могат да се укрепят и да се превърнат в мултифункционелен Център за модерно изкуство и култура.
„Цялостната картина е отвратителна и естествено, че отблъсква хората. Но аз съм на по-друго мнение по отношение на развитието на събитията. Мисля, че това, което се случи днес, ни приближава до избор на председател на 51-вото Народно събрание. Виждаме, че има разместване на пластовете от твърдите позиции на някои политически формации и това..
"При заболяване като чумата по дребните преживни животни, което е сред най-опасните в международен план, реакцията трябва да бъде бърза и безкомпромисна. Всичко това е ясно регламентирано от правилата на Световната организация по здравеопазване на животните," заяви д-р Мирослав Първанов, председател на Българската асоциация на ветеринарните лекари за..
И ноември си отива, а усещането, че се въртим в омагьосан кръг все по осезаемо ни напомня на колко въпроси се чакат отговорите. Кога и дали въобще това НС ще заработи след като за пореден път не се стигна до избор на председател? Колко още може да задълбочи политическата криза, повличайки цялата държава? Говорим по темата с Евелина Славкова..
България има осезаем напредък в кръговата икономика и оползотворяването на ресурсите, въпреки че за много от гражданите това е почти невидимо. Зелената трансформация е плод на усилията на държавата, на бизнеса и на хората. Имаме доста съществен напредък . Това е оценката на Владимир Димитров , експерт "Индустрия и околна среда" в Българската..
Експертът по политически комуникации Арман Бабикян коментира за Радио Пловдив поредния неуспех да бъде избран председател на Народното събрание и ескалиращата политическата криза. Той подчерта, че липсата на реален диалог между политическите сили с различни цели прави трудно постигането на решения, които обществото да приеме. „Обществото или..