Лекоатлет номер 1 на България за 2015 година Габриела Петрова е потвърдила участие в два старта от тазгодишното издание на Диамантената лига. Тя ще се опита да стигне до медал в тройния скок. Първият от тях е на 8 юни в италианската столица Рим, а вторият е на 16 юли в Рабат (Мароко).
Други две българки Мирела Демирева и Ивет Лалова ще участват в утрешното състезание от престижната верига в Юджийн (САЩ). Олимпийската вицешампионка Демирева ще участва на скок височина, а Лалова ще бяга в спринта на 200 метра.
Левски победи Ботев (Пловдив) с 1:0 в отложен мач от шестия кръг на Първа лига, игран на стадион "Христо Ботев". "Сините" стояха по-добре на терена почти през целия мач, като единственото попадение падна в 75-ата минута, когато резервата Мустафа Сангаре успя да се разпише. Светослав Вуцов трябваше да се намесва два пъти след удари на Тодор Неделев..
Футболистът на Локомотив (Пловдив) Тодор Павлов получи повиквателна за младежкия национален отбор на България. Той попада в списъка на Тодор Янчев за следните два мача от европейските квалификации на УЕФА за ЕВРО 2027: 10.10 – 21:30 часа: Португалия – България 14.10 – 19:00 часа: България – Чехия, стадион „Георги Бенковски“, гр. Пазарджик.
Мениджърът на ВК Марица (Пловдив) Борис Халачев се завърна от мемориалния турнир в памет на Ахмет Гьоксу в Анкара. Там българските шампионки завършиха на петото място в конкуренцията на много силни тимове. Халачев най-напред коментира успеха на националния ни отбор по волейбол при мъжете на СП във Филипините. "Грандиозен успех за отбора, за..
Ботев (Пловдив) приема Левски в отложен мач от шестия кръг на Първа лига. Сблъсъкът е днес от 17:30 часа на стадион "Христо Ботев". Въпреки загубата преди дни от другия пловдивски тим, "сините" влизат като фаворити в двубоя. Левски ще иска на всяка цена да спечели, за да се върне на върха. Ботев постигна две победи като гост, но е неузнаваем на свой..
Световните вицешампиони от Мондиала по волейбол официално кацнаха на родна земя след великолепното си представяне във Филипините. Волейболистите ни бяха посрещнати от гвардейци и от вицепремиера Атанас Зафиров, а след това бяха отличени от спортния министър Иван Пешев с лаврови венци и цветя. Отборът ще си разпредели 520 000 лв за второто..