Най-мащабната компания за създаване и обработване на статистически данни и анализи в областта на футбола разкрива офис в Пловдив. Фирмата „Футбол радар“, която има седалище в Лондон и осъществява анализи на над 30 000 футболни срещи годишно, е предпочела да стъпи в Пловдив пред София и други градове в тази част на Европа.
Те ще имат реални договори, пълно работно време през седмицата, по време на мачовете и през уийк-енда. Главният оперативен директор на компанията Хелене Марк подчерта, че те трябва да бъдат професионалисти, дисциплинирани, с трудови навици, както и да споделят ценностите на хора, които дишат и живеят във футбола.
По думите на Марк, след завършване на тримесечния пилотен проект, компанията ще расте бързо и до две години се очаква да наеме около 200 човека, като сред тях ще бъдат не само пловдивчани, но и млади хора от други градове и от съседните на страната ни държави.
Кметът на Пловдив Иван Тотев заяви, че една от целите на екипа му е градът да създава добри условия за живот и работа на младите хора. Над 6000 са заетите досега в аутсорсинг-сектора, каза още кметът Иван Тотев.
Жестоко убийство на млад мъж в Мадан бе разкрито за часове. 23-годишният Костадин Кабаджов е издъхнал след тежък побой, а тялото му бе открито в реката. Осем души са задържани, свързани с убийството на млад мъж снощи в Мадан. 23-годишният Костадин е починал след побой, а мотивът най-вероятно е спор заради момиче и криворазбрана мъжка чест,..
Възстановено е нормалното движение на автомобили по ремонтирания участък на Голямоконарско шосе. Трафикът в участъка от Хладилника до отбивката за Царацово не е спиран, откакто започна реконструкцията. Движението за автомобили обаче беше ограничавано от пътни знаци и табели. Сега този проблем го няма. Единствено за кратко се ограждат участъците, в..
Разследващи от пловдивската Икономическа полиция разкриха схема за присвояване на чужда собственост в големи размери. Задържан е 42-годишен шофьор на камион, който отклонил стока на водеща фирма за матраци, предназначена за износ в Румъния. Срещу него е образувано досъдебно производство по сигнал, че на фирмата е нанесена щета за 77 000 лева,..
Лека кола влетя в аптека на ъгъла на улиците „Богомил“ и „Родопи“ в Пловдив снощи около 22 часа. Инцидентът става след като заради отнето предимство колата се блъска с такси, отскача от платното и влиза в сградата с цялата си предница. Няма пострадали хора. От полицията съобщиха, че на виновния шофьор е съставен акт за нарушение..
Пловдивската полиция издирва млада жена, заподозряна за кражба на стоки от дрогерия на ул. „Тракия“ 54 а в града. Откраднати са 2 козметични продукта за лице на обща стойност над 12 0лв. При преглед на записите от видеокамерите станало ясно, че млада жена изважда артикулите от опаковките им с етикети за защита от кражба, прибира ги в чантата си..