Четири гласа спасиха Димитър Главчев като председател на Народното събрание, сочат резултатите от гласуването на поисканата от БСП оставка на парламентарния шеф. Това показва отношение не само към председателя, а и към мнозинството, коментира след гласуването лидерът на БСП Корнелия Нинова.
На упрека, че за 6 седмици има 8 внесени законопроекта той отговори, че това е демагогията на загубилата изборите партия. Това е нов парламент, изискваше се време за избор на нови министри, те да влязат в министерствата си, да направят анализи, да синхронизират готовите проекти. ГЕРБ има коалиционен партньор, който също има позиция, която трябва да бъде потърсена. Като влезеш в непозната къща, пак са необходими няколко дни за ориентиране, какво остава за управлението на една държава. Всяка държава в света, дори ненормалните, дават 100 дни толеранс, каза той.
По думите му тези стотина дни са необходими, за да се изработи най- точната програма, която да бъде изпълнена за четиригодишния мандат. "Бързата кучка – слепи ги ражда. Никой не купува леката кола, преди да има спалня вкъщи. Това е популизмът на БСП и ДПС, защото те от първата минута започнаха с атаки и интриги", коментира Гърневски.
Той припомни също, че оглавените от опозицията парламентарни комисии са една - трета от общия им брой, а внесените законопроекти не са повече от тези на ГЕРБ. Статистиката е 5 на 5. Идеята е не да се надцакваме с обвинения, а да работим. Цялата политическа система е длъжна на хората, за да бъдат осигурени по- високи пенсии и заплати и по- добър живот, заяви Гърневски.
По думите му „Воля“ е гласувала с опозицията, защото се обявила срещу статуквото, но иначе подкрепяли мнозинството. И без тях мнозинството го има, може да е с малко, но го има, добави депутатът.
В деня на третия бойкот пловдивчани пазаруват в големите хранителни магазини, показа репортерска проверка на Радио Пловдив. Паркингите на големите вериги също са доволно пълни. Някои от купувачите дори бяха забравили, че за днес е обявена трета протестна акция и призив да не се пазарува в големите вериги, както и да се работи с търговските..
Информационната кампания за влизането в еврозоната е много закъсняла, затова не трябва да чакаме решението на ЕК през юни, а трябва да започнем още сега. Това каза финансистът и анализатор на международните пазари Димитър Георгиев. Добави още, че един месец след приемането на еврото е достатъчен срок за разплащане в магазините паралелно с..
Агресията в юношеската възраст може да се приеме в рамките на нормалното, когато става дума за отделни пререкания или сбутвания, особено при момчетата, които понякога не могат да сдържат емоциите си. Неприемливо и ненормално обаче е, когато група деца тормозят един или повече връстници и то в продължение на дълго време. Това е тормозът в..
С проектозакон беше предвидено БНТ и БНР да бъдат финансирани от Фонд „Радио и телевизия“ . „ Да заработи фонд „Радио и телевизия“ трябваше да се въведе една такса „Радио и телевизия“, която щеше да се начислява на електромер “ – заяви в интервю за Радио Пловдив бившият депутат Антон Кутев. „ Това, разбира се, не сработи. И..
Протестът на „Възраждане“ в столицата днес не успя да стане водеща новина, въпреки анонсите на представители на партията и призивите за всенародно недоволство пред сградата на парламента. Какви са възможните продължения на тази активност и ефектите от нея? Не вярвам да имат голяма подкрепа в бъдещи протести срещу приемането на еврото...