Болниците не получиха предвидените финансови рамки.
Той подчерта, че недофинансирането на системата е започнало още в началото на годината, което е опорочило договарянето.
Сега действащият бюджет не е съобразен с нуждите на болниците. В момента лечебните заведения са поставени в ситуация, в която се чудят как да изплатят минималните възнаграждения на персонала. И започват да залагат недоплащания на медикаменти и консумативи към доставчици, допълни доктор Чифлигаров.
Той призна, че има сериозно притеснение сред медиците за възможността им да упражняват професията си.
Да не говорим, че думата „качествено“ е под въпрос. Нещата изобщо не изглеждат розови. На повечето управители вече им минава мисълта за намаляване на плановия прием и преминаване изцяло на спешност. Българите няма как да спечелят от тази ситуация. Винаги ми е било интересно понятието „болен по график“. С тези листи на чакащите има едни по-болни и други по-малко болни. Тоест – едни могат да чакат, а други не. Апелирам тогава към българите - да боледуват малко повече по график и с повече отложена спешност...Да чакат болестите си, коментира доктор Чифлигаров.
Той изрази надежда, че държавата ще се намеси и ще се стигне до разрешаване на проблемите с недофинансиране на системата.
Цялото интервю с доктор Костадин Чифлигаров можете да чуете в звуковия файл.

Тази седмица в „Добро утро, ден!“ ви срещаме с един от най-значимите пловдивски творци – Матей Матеев. Роден в Кюстендил, но завинаги свързал съдбата си с Пловдив – града, който му върна обичта с най-високото признание – званието „Почетен гражданин“. Казва, че родния край, балканската енергия го прави човек - широко скроен човек. Послание, което..
Спорове около представителността на организациите на аграрния сектор, който очаква решения по важни теми от държавата. Илия Проданов беше избран за председател на Българската аграрна камара, след като част от браншовите организации я напуснаха, несъгласни с начина на вземане на решения. За заместник-председатели бяха избрани съпредседателят на..
Виктор Павлов управлява софтуерна компания, която има опит в разработката на продукти за управление на търговска дейност. Той коментира напрежението на бизнеса от въвеждането на лицензиран софтуер за управление на продажбите в търговски обекти. "Като цяло спорът идва оттам, че се опитва да се хване процеса по неиздаване на фискални бележки от..
ОбС на Пловдив не прие предложението на представителите на БСП за програма „Достъпно жилище“. Идеята визираше подкрепа за строителство на жилища за млади семейства на цени под пазарните. Общинския съветник Калин Милчев коментира със съжаление, че това е първата политика, която би развила община Пловдив в посока младите хора, младите семейства, младите..
Годишна конференция за инвестициите във водния сектор се провежда днес и утре в Старосел с участието на експерти от бранша. Включват се представители на Европейската комисия, Министерството на околната среда и водите и учени. Организира се от Българската асоциация по водите. Водният сектор изисква много инвестиции, както за поддръжка,..