Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Правителството преведе 7 милиона лева на Пловдив за културна инфраструктура

Правителството отпусна първите 7 милиона лева за реализиране на многогодишната програма  на Пловдив като Европейска столица на културата през 2019-та година. Финансовият ресурс се предоставя за изграждането на нова или за обновяване на съществуваща културна инфраструктура – музеи, галерии, театри, концертни зали, центрове за изкуство и за обновяване на градската среда – площади, градини, благоустрояване на обществени пространства.

Средствата се предоставят по бюджета на община Пловдив за сметка на предвидените средства в централния бюджет за 2017 г. и за сметка на преструктуриране на разходите или трансферите по централния бюджет за 2017 г. 

През следващите две години трябва да бъдат отпуснати още общо 9 милиона лева.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Община Карлово предоставя средства за ремонт на родилното

Община Карлово ще предостави средства за ремонт в Акушеро-гинекологично отделение на МБАЛ „Д-р Киро Попов“. Община Карлово ще предостави субсидия в размер на 60 000 лева за ремонтни дейности  в АГ отделението на МБАЛ „Д-р Киро Попов“, това реши Общински съвет Карлово. Средствата ще бъдат изразходвани за належащ целеви ремонт на..

публикувано на 31.07.25 в 17:39

Големият ремонт на Рогошко шосе започна

Започна дългоочакваната реконструкция на "Рогошко шосе“, който е на стойност 11 милиона лева.  Заради ремонтните дейности от днес е затворен участъка от разклона на рогошките гробища до границата с Община „Марица“. Там ще се работи през следващите два месеца, а целият участък от 4,5 километра, който стига до гробищния парк трябва да приключи..

обновено на 31.07.25 в 15:58

В Раковски и съседните села вече имат постоянно електричество

Електрозахранването в община Раковски вече е трайно възстановено, след като екипи на Електроенергийния системен оператор работиха за отстраняване на аварията в продължение на повече от две денонощия. Вчера на място в авариралата 110 - киловолтова подстанция „Раковски” беше доставен нов трансформатор, който през изминалата нощ беше монтиран, изпробван и..

публикувано на 31.07.25 в 15:48

Шестимата от ОПГ-то за пласиране на фалшиви пари остават в ареста

Апелативният съд в Пловдив потвърди постоянния арест на обвиняемите от ОПГ-то за пласиране на фалшиви пари. Според магистратите, ако са на свобода, има опасност да извършат други престъпления. Петима от тях обжалвама мерките си за неотклонение, а един не го направи. След днешното решение на апелативните магистрати всичките шестима обвиняеми остават в..

публикувано на 31.07.25 в 15:47

Тежка, но под контрол, остава епизоотичната обстановка

Тежка, но под контрол остава ситуацията с шарката по овцете и козите в района на Пловдив. Заболяването е ограничено основно в рамките на областта. Това стана ясно след днешното заседание на щаба, свикан от областния управител Христина Янчева.  Изпълнителният директор на Българската агенция по безопасност на храните  д-р Светлозар Патарински..

публикувано на 31.07.25 в 15:45