Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Млади актьори играят благотворително за катастрофирало момче

Снимка: europlovdiv.com

Актьорите от трети  курс „Актьорство за драматичен театър“ към Пловдивския университет ще изиграят последни два спектакъла за годината, с цел събиране на средства за Демир Василев. 

И двете представления ще се играят  тази вечер, от 18:30 и от 20:00 часа. Билети няма да има, но всеки ще има възможност да остави своето дарение. Художествени ръководители на младите и талантливи актьори са доц. Веселин Ранков и Ивана Папазова. 

Самите актьори с тези спектакли пък защитават 23-годишния   Демир Василев от Пловдив претърпя тежка катастрофа през октомври 2014-та година със своя мотоциклет, след  като водач на лек автомобил отне предимството му.  При наличие на многобройни травми, Демир претърпя редица животоспасяващи операции. Сега той е в състояние на будна кома. 

В момента за него се грижат майката и бащата в домашни условия, тъй като здравната каса не поема продължителното лечение на хора в това състояние. Необходими са средства за лекарства, рехабилитация и всякакъв вид грижи. 

Демир се нуждае и от вертикализатор – устройство, което е в състояние да задържи тялото му в абсолютно изправено положение в продължение на поне един час дневно, с цел подобрение работата на мозъка, както и да улесни работата по придвижването на момчето. Стойността на вертикализатора е 9 800 лева. Държавата предлага частично субсидиране на това средство, но голямата част остава задължение на родителите.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Над 30 скъпи коли са иззети при акция на ГДБОП в София, Пловдив и Пазарджик

ГДБОП разби организирана престъпна група, извършвала данъчни престъпления и изпиране на пари в особено големи размери чрез покупко-продажба на луксозни моторни превозни средства.  Арестувани и обвинени са 4-ма души, проверени са 9 автокъщи, иззети са над 30 автомобила, 8 от които в двора на частен имот. До момента е установено, че нанесената щета на..

публикувано на 21.02.25 в 10:23

Съветници питат кмета защо се бавят обезщетения за отчуждени имоти

Съветниците  от ПП-ДБ Николай Гюров и Владимир Славенски отправят питане до пловдивския кмет защо десетки собственици на отчуждени имоти в Пловдив чакат повече от 25 години, без да получат полагащите им се по закон гаражи като обезщетение. Според тях причината за това е липсата на яснота и официален списък с правоимащи лица, както и отсъствието..

обновено на 21.02.25 в 09:56

Честват Международния ден на майчиния език

Областната администрация Пловдив ще бъде домакин на тазгодишното издание на Международния ден на майчиния език – 21 февруари.   Във фоайето на областната управа ще се съберат студенти от всички висши учебни заведения в Пловдив,. Тази година всеки участник ще представи на своя майчин език прочутата фраза от Майка Тереза: „ Мирът започва с..

обновено на 21.02.25 в 09:56

Открива се Академия по пренатална медицина

Пловдив ще бъде домакин на втората Академия по пренатална медицина. Събитието ще събере водещи специалисти в областта на феталната медицина и акушерството.  Академията е организирана от Центъра по Майчино-Фетална Медицина и Медицинския университет-Пловдив. Тя е насочена към обучение на лекари в най-новите методи за диагностика и проследяване на..

обновено на 21.02.25 в 09:48
УМБАЛ

УМБАЛ "Свети Георги" става част от глобална лечебна програма

УМБАЛ "Свети Георги" – Пловдив се присъедини към глобална програма на Международната фондация за остеопороза, с която се улеснява прилагането за грижи след фрактури и за вторичната им профилактика.  В екипа участват както специалисти от Клиниката по ревматология на болницата, така и  студенти по вътрешни болести и ревматология. Всички те не само..

публикувано на 21.02.25 в 09:48