Галина Вълева от ГЕРБ е новият председател на Общинския съвет на община „Родопи“. Тя бе избрана с таен вот на днешната сесия на местния парламент.
Вълева бе единствената номинация за поста. За нея са гласували 15 от общо 29 общински съветници, което означава, че освен тези от ГЕРБ и ДПС, за нея бюлетина са пуснали 1 или 2-ма съветници от опозицията.
Вотът е показателен, че мнозинството в местния парламент е много крехко – едва с един или два гласа, коментираха съветници.
До поредния избор на председател на ОбС се стигна, след като досегашният шеф Запрян Янков бе избран за депутат от ГЕРБ в 44-то Народно събрание.
Жълт предупредителен код за горещо време издаде за днес Националният институт по метеорология и хидрология за цялата страна. Днес ще бъде слънчево, като след обяд над планинските райони ще има временни увеличения на облачността, но ще е почти без валежи. Температурите още ще се повишат и ще е горещо, с максимални температури между 34° и 39°, в София -..
От днес в регионалните здравни инспекции в страната започва кампания за безплатни изследвания за хепатит В и С. Тестването е анонимно и не изисква спазването на предварителен хранителен режим. То е силно препоръчително за употребяващи венозни наркотици, хора, получили кръвопреливания преди 1992 година, както и за тези с повече сексуални..
Прегледи за ранна диагностика на Паркинсон и деменция ще се правят в УМБАЛ „Свети Георги“ – Пловдив. Те са част от кампанията „Здраве за всички“за навременно откриване на неврологични заболявания. Прегледите ще се провеждат до 1 август в Клиниката по нервни болести на болницата. Н асочени са основно към хора с начални неврологични симптоми,..
От днес в продължение на десет дни ПУ „Паисий Хилендарски“ ще е домакин на Международна лятна школа по компютърни методи в историческата лингвистика. Сред участниците тази година са студенти, докторанти, млади и утвърдени учени. Лятното училище е съвместна академична инициатива с университета в Йорк, Великобритания. Програмата включва лекции,..
Когато говорим за изкуствения интелект, трябва да говорим и за естествения. Политическият интелект се сблъсква в момента с няколко предизвикателства - политически пейзаж и алтернативи. Това заяви министър-председателят на България Росен Желязков, който се включи във форум на младежката организация на ГЕРБ. В него участва и лидерът на партията Бойко..