Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Турската общност дава вечеря ифтар в Пловдив

В Пловдив ще бъде дадена вечеря ифтар на откритите площи до Джумая джамия в центъра на града. 

Ще присъстват кметът на Иван Тотев, представители на генералните и почетни консулства в Пловдив, на академичните среди, бизнеса и различните етнически общности. 

Това е втората отворена вечеря ифтар, която турската общност в Пловдив дава по време на свещения за мюсюлманите месец Рамазан. 

Споделената вечеря е пример за мирно съжителство и толерантност между различните народности, които живеят заедно в града под тепетата от векове.

Гостите ще имат право да вкусят от ястията на вечерята след 21.05 часа, когато слънцето залезе. 

Час преди това ще бъде дадено началото на специална дискусионна вечер, на която зам.-главният мюфтия Бирали Бирали ще разкаже за традициите в исляма и местните обичаи по време на религиозните празници. 

Всеки от присъстващите ще може да задава въпроси и да участва свободно в разговора.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Санират блок с 48 апартамента в район "Централен"

Започва енергийното обновяване на многофамилна жилищна сграда на бул. „Шести Септември” № 203-205 по етап 1 на Програмата за устойчиво енергийно обновяване на Министерството на регионалното развитие и благоустройството. Сградата с 48 домакинства. Следващите 5 месеца фирмата изпълнител ще изолира външните ограждащи конструкции, подовете..

публикувано на 11.11.25 в 16:26
Министър Гроздан Караджов инспектира пробива под Цнтрална гара - Пловдив

Завършват пробива под Централна гара в Пловдив догодина през юни

Пробивът под Централна железопътна гара в Пловдив е готов на 85%. Това обяви след инспекция на проекта за железопътен възел Пловдив транспортният министър Гроздан Караджов. Очаква се той да бъде финализиран до края на месец юни следващата година.  Проектът предвижда цялостен ремонт на коловозите и контактната мрежа, обновяване на системите за..

обновено на 11.11.25 в 14:50

Избрана е фирмата, която ще обследва Бетонния мост

От следващата седмица започва обследването и изготвянето на техническото задание на Бетонния мост в Пловдив в частта му, която трябва да бъде реализирана от Община Пловдив.  За изпълнител на обществената поръчка е избрана фирмата  "Ей Джей Консулт" ЕООД, която е дала оферта от 146 хиляди лева без ДДС. В тази сума е включен авторският надзор, а..

публикувано на 11.11.25 в 14:49

Догодина започва изграждане на скоростния път Асеновград - Смолян

Изграждането на скоростен път от Асеновград до Смолян и подобряването на транспортната достъпност на населените места в района на Родопите беше обсъдено  на  работното  съвещание  при  министър-председателя  Росен  Желязков с министри, ръководството на АПИ, депутати и представители на областната управа в Смолян и кметове на общини. Към..

публикувано на 11.11.25 в 13:55

Варненска фирма ще прави Генералния план за движението в Пловдив

Варненската фирма „Инжконсултпроект“ е избрана за изпълнител на обществената поръчка за изработване на Генерален план за движението в Пловдив. При прогнозна стойност от 300 000 лева тя е предложила цена от 236 400 лева и е получира пълните  100 точки в оценката на комисията. Офертата на другия кандидат “Ий Кей Джей България Кънсълтинг Енджиниърс”..

публикувано на 11.11.25 в 12:40