Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Бой между роми и юноши гребци в Асеновград завърши с осем души в ареста

| обновено на 27.06.17 в 13:49

Осем души между 18 и 41 години са задържани за 24 часа в РПУ - Асеновград след снощния скандал, прераснал в побой между група роми и деца спортисти по гребане от СК "Асеновец". 

Двама са пострадали - 16-годишно момче от отбора е със счупена дясна китка, другият е 15-годишен младеж от ромски произход, който е със счупени прешлени на кръста. И двамата пострадали след оказана спешна помощ са откарани за лечение в пловдивска болница, каза управителят на здравното заведение д-р Иван Червенков. 

Екшънът се е разиграл около 19 часа снощи в района на асеновградската болница. Конфликтът обаче започнал по-рано със спречкване между деца от спортния клуб, които тренирали на язовир "40-те извора" и група ромски деца, които също били на водоема. 

Те започнали да обиждат спортистите, заради преобърнала се лодка във водата, а след това започнали да буйстват, да хвърлят камъни, ударили и едно дете зад ухото, обясни треньорът на отбора Камен Куцев. 

Разпрата се пренесла пред асеновградската болница, където пристигнали и десетки роми от местната махала "Лозница". На място са пристигнали две патрулки от РПУ-Асеновград, служители на специалните полицейски сили и екип на пожарната,които са предотвратили разрастване на скандала. 

По случая е образувано досъдебно производство срещу неизвестен извършител за извършване на хулигански прояви. 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Прочистват зеленината в Градската градина на Пазарджик

В Градската градина на Пазарджик започна санитарна сеч на дървесната растителност. От общината уточняват, че дейностите целят да се подобри състоянието и безопасността на зелените площи.  Санитарната сеч включва премахване на изсъхнали, болни и опасни дървета, както и растителност, която пречи на развитието на здравите екземпляри и намалява достъпа..

публикувано на 05.11.25 в 16:08

Седем аварии в първите дни на ноември оставиха Асеновград на сухо

Втори ден Асеновград е без вода след поредица от аварии от началото на месеца. От ВиК обещаха до 18 часа навсякъде в града водоподаването да бъде нормализирано, като поетапното й пускане трябва да започне в 16,30 часа.  Седем аварии от 1-ви ноември досега отстраняват аварийните екипи на ВиК-а Асеновград. Спуканите стари водопроводи са..

публикувано на 05.11.25 в 15:55

Ремонти ограничават движението по пътя Лъки - Рожен

Движението по пътя Лъки – Рожен се ограничава поетапно поради ремонтни дейности на асфалтовата настилка, съобщиха от Областното пътно управление в Смолян.  Ограничението е в участъка между километър 31 до 36. Зоната на въведените ограничения е сигнализирана с пътни знаци, поетапно се пропускат колите за преминаване.  Графикът на пропускателен..

публикувано на 05.11.25 в 12:23

Коли горяха тази нощ в пловдивския район "Западен"

Автомобил горя тази нощ в пловдивския квартал „Смирненски“, като пламъците са нанесли вреди и на други две коли, паркирани наблизо – съобщават от пресцентъра на полицията в областния град. Инцидентът е станал минути след полунощ близост до кръстовището на улиците „Баучер“ и „Силистра“. Извършен е оглед на местопроизшествието и се води..

публикувано на 05.11.25 в 12:10

В Пазарджик стартира проект за приобщаващо образование

Община Пазарджик стартира  „Образование без граници“ – приобщаващо образование за повече от 600 деца.  Той ще се реализира в рамките на две години и ще обхване повече от 600 ученици в 3 основни училища -  ОУ " Любен Каравелов", ОУ "Христо Ботев", ОУ "Св. св. Кирил и Методий" и 3 гимназии - ПГХХТ, ПГСА и СУ "Д-р Петър Берон". Партньор е Центъра за..

публикувано на 05.11.25 в 11:56