Кметът на пазарджишкото село Семчиново Пламен Темелков и още шестима души са арестувани тази сутрин. Операцията е осъществена от столични полицаи под наблюдението на Специализираната прокуратура.
40-годишният Пламен Темелков, който е с ромски произход, е първи мандат кмет на Семчиново от Единната народна партия. За него гласуваха повече от 52 процента. Изборът му вдигна на бунт българите в селото, които повече от седмица с жива верига не го допускаха в кметството с мотив, че е сутеньор.
Темелков демонстрира луксозен начин на живот, притежава 4 луксозни къщи и няколко автомобила. Арестуваните са отведени в София за разпит. От кметството в Семчиново отказват коментар.
От 17 ч. днес се възстановява движението на моторните превозни средства над 3,5 т по път III-866 Михалково – Кричим при 79-и км, съобщават от агенция "Пътна инфраструктура". Преминаването в отсечката е в едно платно и се регулира със светофарна уредба. Трафикът на МПС до 3,5 т в участъка беше възстановен на 7 ноември, припомнят от агенцията...
Кметът на Пловдив да оттегли предложението си за продажба на акциите в „Свободна зона“, призова предшественикът му и общински съветник Славчо Атанасов във фейсбук-профила си. В дружеството общината притежава над 85% от акциите, като то е печелившо. Според Атанасов Свободна зона е изключително сериозен актив за града, като то се намира върху терен..
Деветима шофьори са били задържани от Пътна полиция през последните няколко денонощия на територията на Пловдивска област. Мъжете са на възраст между 40 и 62 години, като на трима от тях са били иззети личните автомобили в рамките на започнатите полицейски производства. В Раковски бил засечен местен жител да управлява колата си под..
Двама мъже с фентанил са задържани при полицейска акция в Пазарджик. При проверка е спрян лек автомобил, управляван от 55-годишен мъж от Пловдив. Заедно с него пътувал и 53-годишен негов съгражданин. У него са открити 22 полиетиленови пликчета, съдържащи кафяво прахообразно вещество. След направените проби малко по-късно се установило, че става..
28 са бизнес плановете, които ще участват в конкурса „Най-добър млад предприемач на град Пловдив“ тази година. Инициативата се провежда за 17-и пореден път, като тази година отбелязва огромен интерес и активност от страна на младите хора. Всички кандидати, подали бизнес план, ще го представят лично в първия кръг на надпреварата. Заради..