Седемте задържани с Европейски заповеди за арест от Испания дадоха пред Окръжен съд - Пазарджик съгласие да бъдат екстрадирани в Испания. Кметът на пазарджишкото село Семчиново Пламен Темелков и останалите шестима мъже - Кирил Киримов от Ковачево, Темелко Атанасов, Пламен Атанасов и Емил Колев от Семчиново, Иван Димитров от Симеоновец и Васил Михайлов от Пловдив, бяха задържани по обвинения за участие в организирана престъпна група, трафик на хора с цел сексуална експлоатация и склоняване към проституция.
Престъпната дейност, за която са арестувани, е извършвана от края на 2014 година до момента. От испанска страна се очакват документите, гарантиращи, че след приключване на съдебно-следствените процедури подсъдимите ще бъдат върнати в България, а при евентуално осъждане в Испания всеки от тях ще има право да избере дали да изтърпи присъдата си в испански или в български затвор. По тази причина съдът отложи седемте дела за 13 юли.
Задържаните са част от операцията с название "Европа", реализирана от служители на отдел "Трансгранична организирана престъпност" в ГДБОП, Специализираната прокуратура и Централната бригада за трафик на хора при Генералната дирекция на полицията в Испания, за която съобщава МВР.
Областният управител на Пловдив Христина Янчева е изпратила писма до кметовете на общини да предприемат всички необходими действия за защита на населението заради очаквано влошаване на метеорологична обстановка. По данни на Оперативното звено в Министерството на околната среда и водите прогнозата на НИМХ за утре e издадено предупреждение от втора..
Ограничен и изцяло под контрол е пожарът в землището на град Ветрен в Пазарджишко. Огънят е ограничен само в едно дере, което е обградено от екипи на пожарната. Няма опасност нито за близката база за съхранение на горива, нито за населеното място, съобщи говорителят на полицията в Пазарджик Мирослав Стоянов. Огънят не е засегнал горски площи, основно са..
28 огнища на шарка по дребните преживни животни са открити в област Пловдив. От тях 11 са ликвидирани, а още 7 в момента се обработват. Най-тежка е обстановката в общините "Марица" и Първомай. Усложнено е положението и в общините Раковски, "Родопи", Садово, Асеновград и Пловдив. Първите три огнища бяха разкрити в първата седмица на..
Пожар край Ветрен. Четири екипа на Пожарната и горски служители се борят с пламъците, които опасно са приближили намираща се в съседство база за съхранение на горива. Опасността е предотвратена, увери говорителят на полицията Мирослав Стоянов, като уточни, че гасенето на пожара продължава, за да не стигне той до горския фонд. На място е..
Монсеньор Румен Станев застава временно начело на Софийско-пловдивската епархия на католическата църква. Това става след като папа Лъв XIV е приел оставката на досегашния духовен ръководител на католиците в Южна България монсеньор Георги Йовчев. Той се оттегля, тъй като е навършил 75 години. След тази възраст единствено понтификът може да му..