Източното платно на бул. „Руски“ трябваше да бъде отворено за движение днес следобед, но до този момент това още не се е случило. Жълта лента и пана вече разделят платното на две, като според временната организация движението ще се извършва само в едната лента.
Отварянето на ремонтирания участък от булеварда обаче се бави, защото липсват пътни знаци. Готови сме да пуснем движението веднага след като от фирмата изпълнител си свършат своята работа, увери инж. Борислав Кръстев, директор на ОП "Организация и контрол на транспорта".
В ранния следобед комисия от Общината е направила редица забележки по обезопасяването на участъка и е дала нареждане на фирмата изпълнител на обекта как да отстрани нередностите. До момента обаче това не е направено. Почти през целия следобед на обекта липсваха и работниците, които трябва спешно да продължат направата на тротоарите.
Най-вероятно откриването ще стане утре, тогава ще продължи и работата по изграждане на тротоарите. Докато те бъдат готови пешеходците ще имат достъп само до автобусните спирки.
Възстановява се маршрутът на автобусите с номера 6, 12, 16, 18 и 116.
Румен Радев ще посрещне утре в Пловдив унгарския президент Тамош Шуйок с личния си автомобил, обяви секретарят по отбраната на държавния глава Димитър Стоянов пред БНТ. В "Държавен вестник" бе публикувана промяната в закона за НСО, която забранява на президентската администрация да ползва коли на службата. По думите на Стоянов президентът няма да..
Eкипът на Регионален археологически музей – Пловдив приключи спасителните археологически проучвания на Плоската селищна могила, засегната от ремонта по трасето на ул. „Брезовско шосе“. След приключването на работата, трасето е предадено на фирмата изпълнител за довършване на строителните дейности. Проучванията продължиха три години и забавиха проекта..
Спешен призив за кръводаряване отправят от Отделението по трансфузионна хематология на Многопрофилна болница за активно лечение в Пазарджик. Търсят се кръводарители с кръвни групи А(-) и 0(-), съобщиха от здравното заведение. Втора седмица непрекъснато има пациенти с отрицателен резус фактор и всички количества кръв са изчерпани, тъй като дарителите с..
Още четири села ще се включат в четвъртия поред протест на хората от село Труд, които настояват за постоянна автобусна линия до Пловдив. Протестът отново ще затвори в неделя Карловско шосе между 16:30 и 18 часа. Недоволството им ще бъде подкрепено от жители на селата Рогош, Скутаре, Трилистник, Маноле и Манолско Конаре, които само преди седмица..
Тази събота от 10:00 часа на стадион „Пловдив“ ще бъде даден стартът на втория сезон на „Училищни игри на волята“ – състезанието, което обединява учениците на Пловдив в духа на спорта, приятелството, екипната игра и волята за победа. Тази година в инициативата се включат 450 деца от 28 училища, които ще се състезават, за да покажат кое..