Отборът на Ботев (Пловдив) пристигна в Бургас, където ще бъде на режим преди двубоя срещу Маритимо от третия квалификационен кръг на Лига Европа. "Жълто-черните" посрещат португалския си съперник утре вечер от 20:30 часа на стадион "Лазур".
В 19 часа днес носителите на купата на България ще проведат своето официално занимание. Участие в него ще вземат 18 футболисти, на които Николай Киров ще разчита в сблъсъка срещу тима от о-в Мадейра. Тренировката на Ботев бе изтеглена с час по-рано заради закъснението на отбора Маритимо, който трябваше да проведе първи своята сесия в деня преди мача.
Пресконференцията на наставника на Ботев Николай Киров ще се проведе в 18:30 часа, вместо в първоначално обявения час 19:30. Промяната се налага заради закъснението на отбора на Маритимо, който ще все още не е пристигнал в Бургас.
Ето и групата на Ботев за мача: Иван Чворович, Даниел Кайзер, Цветомир Панов, Йордан Минев, Лазар Марин, Радослав Терзиев, Виктор Генев, Пламен Димов, Серкан Юсеин, Меледже Омнибес, Алваро Юлиано, Лъчезар Балтанов, Фелипе Бризола, Тодор Неделев, Омар Косоко, Крум Стоянов, Фернандо Виана, Тони Тасев

Шампионът на България по волейбол за жени Марица (Пловдив) постигна пета поредна победа от началото на новия сезон в Националната волейболна лига Демакс. Жълто-сините спечелиха убедително с 3:0 (25:16, 25:10, 25:14) гейма срещу ДКС Варна в морската ни столица. Това бе и първо гостуване за маричанки до момента в първенството. Състезателките на Ахметджан..
Вицешампионът на България Локомотив Авиа (Пловдив) продължи страхотното си представяне и през новия сезон в елитната Супер Волей. Черно-белите постигнаха третата си поредна победа, след като пречупиха ЦСКА с 3:2 (25:18, 25:23, 22:25, 12:25, 15:9) гейма като гости. Дербито от 4-ия кръг в шампионата се игра в столичната зала "Васил Симов". Възпитаниците..
Жребият на международния турнир за ветерани "Съединени чрез спорта“ размина Локомотив и Ботев преди финала. Надпреварата е утре (15 ноември) на стадион "Локомотив" в парк "Лаута" и е организирана от Гражданска инициатива "Съединени българи“, с любезното съдействие на ПФК Локомотив Пловдив. Участници в турнира са четири отбора, свързани с българските..
Волейболният Локомотив ще е гост днес на ЦСКА в двубой от 4-ия кръг в НВЛ. Мачът ще се играе от 19:30ч. в зала "Васил Симов" в столицата. Пловдивчани са категорични от началото на сезона и имат две победи от два мача и без загубен гейм. В последния кръг Локомотив победи с 3:0 Черно море. ЦСКА успя да запише две победи, но в последния кръг загуби..
Днес стана ясна програмата за 1/8-финалите от турнира за Купата на България. В тази фаза участват и двата елитни пловдивски клуба. Спортно-техническата комисия към БФС определи Локомотив да приеме Монтана в неделя (14.12) от 16:00 часа на "Лаута". Ден по-рано (13.12) Ботев гостува на Спартак (Варна), като двубоят е от 15,00 часа. Това ще бъдат..