Заради запалил се камион е затруднен трафикът по пътя Пловдив - Карлово, в района на с. Михилци до разклона за Хисаря.
Движението по пътя в района на Чукурлийкия баир, в посока Пловдив, се осъществява в една лента, съобщават от АПИ.
Сигналът за инцидента е подаден в 17,03 ч. На място са изпратени 2 противопожарни автомобила - от Карлово и от Хисаря, съобщи за Радио Пловдив говорителят на пловдивската пожарна Цвятко Дешев.
Няма пострадали хора, шофьорът на камиона е невредим. За около час тежкотоварният автомобил е изгорял напълно. Един екип на пожарната остава да дежури на място.
Причините за инцидента се изясняват.
От днес до 9 септември ще бъде спряно движението на автомобили по ул. „Иван Вазов“, в участъка от кръстовището с ул. „Авксентий Велешки” до кръстовището с ул. „Кръстьо Пастухов“, съобщиха от Общинско предприятие „Организация и контрол на транспорта“. Промяната се налага заради провеждането на фестивал „Улица Станционна“.
С тържествена церемония и празничен концерт Панагюрище ще отбележи 140 години от политическата демонстрация в града на 2 септември 1885 година, поставила началото на Съединението на Княжество България с Източна Румелия. Събитието ще се състои на площад „20 април“. Програмата ще започне с издигане на националния флаг и тържествено слово от..
С изложба на Герги Чапкънов-Чапа пловдивската галерия „Възраждане“ отбелязва своята 30-а годишнина. Проф. Чапкънов ще покаже склуптура, графика и рисунки. Тържеството на галерия включва и връчване на Награда „Възраждане“ за постижения в изобразителното изкуство, както приз „Арт Медия“ за журналистика в областта на изкуството. Г алеристите..
Приключи преасфалтирането на подхода към Бетонния мост от страната на булевард „Христо Ботев“ в посока район „Южен“ и движението вече е възобновено, съобщиха от Общинско предприятие „Организация и контрол на транспорта“. До него се стигна заради компрометираната настилка от северната страна на моста. Поетапно се възстановяват и машрутите на..
Пожарът на Гребната база в Пловдив е ликвидиран напълно, съобщи директорът на РДПБЗН-Пловдив старши комисар Васил Димов. На място остават два противопожарни екипа, които следят да не се възобновят пламъци в огнището. По-рано днес беше получен сигнал за пламъци и задимяване в района на въжения мост на Дермен дере. В предишни години е имало..