В общините Смолян и Неделино днес е ден на траур в памет на Величко Чолаков. Националният флаг ще бъде спуснат наполовина.
Поклонението пред големия млад мъж, който е почетен гражданин на Смолян и Неделино е в Спортната зала от 10 до 14 часа. Архимандрит Висарион ще извърши опелото, а погребението ще бъде от 15 часа в гробищния парк „Беклийца“ в Смолян.
Днес се разделяме завинаги с шампиона Величко Чолаков – гордостта на Смолян и Родопите, написа в личната си фейсбук страница кметът на Смолян Николай Мелемов.
Смятам, че ще окажем голяма чест на неговото семейство, на спортуващата общност и на целия град, ако Спортната зала в града носи неговото име, допълва градоначлникът.
Със заповед на министъра на вътрешните работи на длъжност началник на РУ-Стамболийски временно е преназначен гл. инспектор Тодор Парушев. Припомням, че преди месец началникът на Районното в Стамболийски Венелин Костов беше преназначен за шеф на РУ-Шабла. Той замени на поста Ангел Керпиев, освободен няколко месеца след убийството на 24-годишния Димитър..
Споразумение за изграждане на Завод за барут и боеприпаси подписаха днес в Министерския съвет германското дружество Райнметал и ВМЗ-Сопот. Инвестицията е за над 1 милиард евро и ще бъде най- голямото индустриално предприятие у нас. Ще бъдат разкрити 1000 работни места. Очаква се новият завод да бъде изграден в следващите 14 месеца. Договорът..
Апелативен съд - София измени от домашен арест в парична гаранция мярката на бившия директор на териториалната дирекция на Агенция „Митници“ в Пловдив Мирослав Беляшки. Беляшки беше задържан в края на април при специализирана полицейска операция. Той бе два месеца в ареста, като през юли съдът уважи молбата му за изменение на наложената мярка за..
Пловдивският апелативен съд отложи за 4 ноември делото, образувано по жалба на кмета на община Минерални бани Мюмюн Искендер срещу отстраняването му от длъжност от Окръжния съд в Хасково. Отлагането бе заради отсъствието на адвоката на Искендер Димитър Георгиев заради заболяване. Съдът наложи глоба на юриста в размер на 1000 лева. Пред..
Изпрателно е официално запитване от „Възраждане“ до Европейската прокуратура за проверката и разследването, свързани със злоупотреби при обновяването на базата на „Чистота“ и „Градини и паркове“. Това съобщи депутатът Ангел Георгиев в Пловдив. Причината е оскъдната информация по случая. От „Възраждане“ настояват да бъде разяснено какви нередности..