Кметът на Асеновград Емил Караиванов и председателят на Общинския съвет Светозар Шуманов в интервю за Радио Пловдив коментираха, че с днешна дата обстановката в Асеновград е спокойна и няма етническо напрежение.
Съборени са 26 незаконни постройки, в ромската махала ще се открие полицейски пункт с постоянно полицейско присъствие, работи се и по незаконното строителство, и по ограничаването на каруци по улиците, което е включено в сесията следващата сряда.
Проблемът е национален, защото такива случаи има в много селища на страната. Пътят за справяне с проблема е в трудовата заетост и образованието, което е и в тема на Националната кръгла маса.
Караиванов: Аз смятам, че обстановката е спокойна. В града се работи активно по програми по евро проекти, имаме и един много сериозен ангажимент по водоснабдяване и канализация и изграждане на пречиствателна станция. Мисля, че ангажиментите, които е пожела общината към гражданите не само в изграждането на инфраструктура, но и по последващите искания, по тях се работи активно и смятам, че в крайна сметка това ще доведе до по-добри условия на живот в Асеновград.
Форумът, който днес откриваме наистина е по моя инициатива и се оформи след събитията от преди два месеца като идея и още тогава и през цялото време на тези два месеца община Асеновград изпълнява искания на гражданите, които бяха изразени с една активна гражданска позиция и тези искания се отнасят повече до осигуряване на мерки за обезпечаване на повече ред, обществена сигурност, спазване на законите.
А на въпроса защо тази неделя в Асеновград отново ще протестират, кметът: "Всеки има право да протестира", зам.председателят на ОС: "Протестират тези, които искат да протестират Аз между другото вчера разбрах, че се подготвя протест за неделя, но нищо от това, което кмета е поел като задължение, общината и правителство не е несвършено. Полицията си гледа изключително добре работата, ние вършим това, което можем и което трябва като община и това, което законово можем да вършим, разбира се. Чудеса не могат да станат за един – два дни или за три месеца. Това са проблеми, наслоени с годините и ако някой си мисли, че може да ги реши така с магическа пръчка за месец – два мисля, че се лъже много".
Интервютата с Емил Караиванов и Светозар Шуманов са в звуковия файл.
Българският език е богат на фразеологизми, а част от тях са свързани с лева и стотинката. Въведена преди 145 години паричната единица е родила редица устойчиви словосъчетания, който и до ден днешен използваме в ежедневието. В него паралелно обаче функционират и такива, който са го предшествали. Така например използваме изразите “Нямам..
Община Баните бори демографската криза и липсата на кадри в редица сфери със стипендии за висше образование и осигуряване на работа. Целта на новата стипендиантска програма е да върне младите специалисти в родния край. От нея могат да се възползват студенти с постоянен адрес в община Баните, които учат в редовна форма по държавна..
Аптеките няма да са готови с двойното етикетиране от 8 август. Актуализацията на аптечния софтуер за показване на цените в лев и евро пък става бавно, затова фармацевтите се притесняват дали ще бъде готова в срок. Това коментира Пенка Минева, член на Инициативния комитет от магистър-фармацевти в България, които изразиха три притеснения от..
Политологът д-р Теодор Славев коментира в програма "Точно днес" потенциала на протестите и политическата ситуация, която ги предизвика. " За мен тези протести са оздравителни за обществото ни, за политическата система и политическия процес, защото напипват едно много болезнено място, което е икономическите и политически зависимости и намеси в..
Тази година отново e осигурено финансиране от община Чепеларе за финалните проучвания и експониране на пещерно обиталище "Чая“. Това разказа в програма "Точно днес" директорът на Музея на родопския карст Марин Господинов . Той уточни, че екипът с ръководител София Христева от Регионалния археологически музей в Пловдив ще работи 21 дни през..