Доброволци от формирование „Пловдив 112” се събраха тази сутрин пред община Пловдив, готови да тръгнат на помощ за гасенето на пожара в местността „Поленака” в село Красново.
От градската администрация съобщиха, че в късния следобед вчера е получено писмо от кмета на Хисаря Пенка Дойкова с молба за включването на доброволците в борбата с огъня.
Кметът на Пловдив Иван Тотев веднага е наредил мобилизация на отряда и е започнала организация по заминаването му.
Тази сутрин обаче спасителните екипи от мястото на бедствието оповестиха, че пожарът е овладян и не се налага намесата на пловдивските доброволци.
На мястото и през нощта останаха дежурни екипи на пожарната. В потушаването на огъня в късния следобед се включиха и два вертолета от авиобаза Крумово.
Доброволческото формирование „Пловдив 112” е сред първите в страната. От основаването му отрядът пловдивските доброволци са участвали в множество мисии, като най-тежката бе през 2014 г., при голямото във варненския квартал Аспарухово, което тогава взе много жертви и нанесе тежки поражения.
Три пътнотранспортни произшествия заради неспазена дистанция затрудниха за около два часа движението на Източния обходен път в Пловдив. Те са се случили в интервала между 13 и 14,45 часа, съобщиха от пресцентъра на Пловдивската дирекция на МВР. Засега няма информация за пострадали. На място бяха изпратени екипи на полицията. Колоната от..
Близо 6,7 милиона лева са предвидени за почистване и сметосъбиране в Община Смолян през 2026 г. От общината обявиха за обществено обсъждане план-сметката за чистотата за следващата година, която е на стойност 6 721687 лева. За сметосъбиране и сметоизвозване са предвидени близо 3 милиона лева. За отчисления по Закона за управление на отпадъците,..
Над 2700 лева са събрани от благотворителни инициативи на Родопски драматичен театър "Николай Хайтов" за лечението на мъж от Смолян, съобщи Катя Петрова от пресекипа на театъра. Организирани бяха уъркшоп по публично говорене с участието на Ива Караманчева, както и концерт на местни изпълнители. Събитията бяха в подкрепа на Николай Бозинарев,..
Възпоменателна церемония се състоя на паметника на британските военни на Централните пловдивски гробища. Денят на примирието и край на Първата световна война-11 ноември 1918 година, се отбелязва в най-близката неделя до тази дата. На годишната британска церемония в памет на всички военнослужещи и цивилни, загинали в служба на..
Повечето основни хранителни стоки и плодове поскъпват, докато цените на повечето зеленчуци се понижават на борсите у нас през седмицата. Това показват данните от седмичния бюлетин на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата. Цената на кашкавал "Витоша" се вдига с 0,43 на сто до 18,07 лева за килограм, докато кравето сирене поевтинява с..