До дни прокуратурата ще прецени дали да внесе в съда искане за постоянен арест за задържания след палежа на автомобил в Карлово Пламен Димитров – Майстора.
Първоначално собственикът на автосервиза в подбалканския град беше задържан за едно денонощие с полицейска заповед, а сега арестът му се удължава на 72 часа с прокурорско постановление.
Димитров е привлечен към наказателна отговорност за измама на клиент след репортаж на журналистката Зорница Акманова, излъчен в предаването „Господари на ефира“.
Обвинението е относно качеството на услугите, извършвани в авотсервиза през май и юни миналата година.
Разследванията за дейността на автосервиза и палежа на личния автомобил на репортерката продължават под наблюдението на окръжната прокуратура в Пловдив.
От 11 часа на пл. „Стефан Стамболов“ пред Община Пловдив пловдивските читалища организират традиционното посрещане на Баба Марта. Организаторите са подготвили пъстра програма със закичване на мартеници, фолклорни песни и танци, ателиета на открито. Читалищните дейци очакват гражданите и гостите на града да се включат в празничната веселба и..
Конференция за учителите по религия, християнство и православие организира Пловдивската митрополия. Целта е повишаване на богословските и педагогическите им компетентности. Конференцията ще се проведе в аулата на Пловдивската духовна семинария "Св. Св. Кирил и Методий". Ще бъдат изнесени презентации за електронните ресурси и диференцирания..
В сутрешните часове на много места в равнините и низините ще бъде мъгливо, съобщиха от Националния институт по метеорология и хидрология. Вятърът все още ще е от юг-югоизток, предимно слаб, в Дунавската равнина за кратко ще се ориентира от север. Минималните температури ще бъдат между 1° и 6°, а максималните – между 7° и 12°.
Звън на хлопки ще разтърси днес Карловската долина, защото започват кукерските игри. Старчовден на централния карловски площад започва с кукерско шествие по улиците „Водопад“ и „Петко Събев“, като хиляди "старци" - мъже, жени и деца, облечени с автентични костюми и маски, ще прогонят злото и зимата. Наред с пъстрото маскарадно шествие са..
Пет момичета, участвали в побоя над своя съученичка, са изключени от СУ „Георги Брегов“ в Пазарджик. Решението бе взето на педагогически съвет. С тях и родителите им ще работят педагози. Преди съвета ученици и родители протестираха срещу насилието в училище и поискаха оставката на ръководството. Побоят над Сияна, заснет от тийнейджъри на..
Полицията задържа Пламен Димитров – Пламен Майстора от Карлово, заподозрян в палежа на колата на журналистката Зорница Акманова, направила репортаж за незаконния му сервиз за „Господари на ефира“. Заповедта за 24-часовия арест е от директора на МВР-Пловдив Атанас Илков. В момента в полицията тече разпит на Пламен – Майстора. Лично..