Националният отбор на България гостува тази вечер от 21:45 часа на Люксембург в последен мач от група "А" на квалификациите на Мондиал 2018. И двата отбора вече нямат никакви шансове за класиране, но за българите това ще бъде мач на честта след добрата игра и минималната загуба у дома от Франция с 0:1. Люксембург пък загуби с 0:8 като гост на Швеция и ще търси реванш пред собствената си публика.
Очаква се като титуляр отново да играе Тодор Неделев от Ботев (Пловдив), а след наказания се завръщат капитанът Ивелин Попов и Ивайло Чочев, а Георги Костадинов отпадна заради натрупани картони.
Лидерът Франция приема Беларус, а Холандия е домакин на Швеция, като за да се класира на световните финали трябва да победи с 8:0.
Тази вечер се състоя церемонията по жребия за Първа лига за сезон 2025/26. Шампионатът ще стартира в уикенда на 18-21 юли тази година. Жребият беше изтеглен по иновативен начин чрез софтуер, като новата процедура беше представена за пръв път пред футболната общественост. Ето и пълната програма за първия кръг: Ботев (Пловдив) - ЦСКА ЦСКА 1948 - Арда..
Представителният отбор на Локомотив (Пловдив) ще проведе първата си тренировка за сезон 2025/2026 на 16 юни (понеделник). Душан Косич ще изведе своите възпитаници в 11:00 часа на „Лаута“. Заниманието ще е открито, като представителите на медиите ще могат да присъстват в първите 15 минути. Преди тренировката Душан Косич ще даде пресконференция...
Отборът на Ботев (Пловдив) ще се събере за първа тренировка в понеделник (16 юни). Заниманието е с начален час 18:00 и ще се проведе на базата в "Коматево" . Извън сметките на Ботев Пловдив остава капитанът Ивелин Попов, който не е повикан за първото занимание с оглед на изтичащия му на 30 юни договор с клуба. Бившият капитан на тима Лъчезар..
Министърът на младежта и спорта Иван Пешев откри новия спортен комплекс „Георги Богданов – Гачата“ в село Крумово. Проектът е на стойност 1,8 млн. лева, осигурени от държавния бюджет. Комплексът разполага със стадион, малък терен за минифутбол, комбинирано игрище за баскетбол, волейбол и тенис, съблекални и трибуна със 120 места. „Комплексът..
Задълженията на "Ботев" Пловдив са близо 5,5 млн. лв. Това съобщиха от клуба. От ръководството ПФК "Ботев" уточняват, че предоставят точното число на дълга след множество запитвания на свои фенове и че задълженията са към дата 12.06.2025 година, включително. "Общата сума на непокрития клубен дълг е в размер на 5 455 000 лева, от които 438 000 лева..